Odcinkowy pomiar prędkości w Hrubieszowie?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował o tym, że kolejnych 39 odcinków dróg w kraju będzie kontrolowanych przez odcinkowe pomiary prędkości. Jeden z nich zaplanowano w Hrubieszowie. 

Reklamy

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji, które zostały wytypowane na postawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego.

Ogłoszono już przetarg na dostawę i montaż urządzeń, które będą prowadziły kontrole na wszystkich kategoriach dróg, w tym na wybranych odcinkach autostrad A1, A2 i A4.

Reklamy

Na liście podstawowej wytypowanych lokalizacji odcinkowych pomiarów prędkości (opp) znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach: 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, 1 opp na terenie województwa opolskiego.

Jeden z odcinków pomiaru zaplanowano w Hrubieszowie. Będzie się on znajdował na drodze nr 844 Chełm – Hrubieszów, pomiędzy skrzyżowaniem z drogami prowadzącymi do Moniatycz i Nowosiółek, a wjazdem do miasta od strony Chełma (w pobliżu stacji paliw).

W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń w miejscach, które wytypowano do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, CANARD wykorzysta lokalizacje z tzw. listy rezerwowej. Ostateczna ocena możliwości montażu urządzeń zostanie przeprowadzona po wyborze wykonawcy i przeprowadzeniu przez niego ponownych analiz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych warunków technicznych.

­

(źródło: GITD, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Koncert galowy XXV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego (ZDJĘCIA)

Koncert galowy XXV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie