28 września 2023

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w hrubieszowskim szpitalu [ZDJĘCIA]

Od 1 lipca w szpitalu w Hrubieszowie rusza pełnoprofilowy oddział urazowo-ortopedyczny. Do tego czasu w zakresie chirurgii ogólnej i ortopedii tylko niektóre zabiegi wobec pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi mogły być wykonywane i rozliczane z NFZ.

Reklamy

– Dotąd nie mogliśmy wykonywać wielu zabiegów wysokospecjalistycznych takich, jak np. zbiegi endoprotezy kolana czy biodra, zabiegów neurochirurgicznych – informuje Alicja Jarosińska, dyrektor szpitala w Hrubieszowie. – Ze względu na rolniczy charakter terenu, jak i zwiększanie się ilości osób w wieku senioralnym, pacjentów z tymi schorzeniami jest bardzo dużo, a wszystkich tych pacjentów musieliśmy odsyłać do innych szpitali, które mają oddział urazowo – ortopedyczny i te procedury wykonywały.

Szpital w Hrubieszowie jest w pełni przygotowany na przyjmowanie pacjentów z tymi schorzeniami. – Mamy nie tylko ładny nowoczesny oddział, czy dobrze wyposażony blok operacyjny, ale przede wszystkim możemy się pochwalić wyszkoloną kadrą lekarską, pielęgniarską, pomocniczą – dodaje Alicja Jarosińska.

Reklamy

Należy również zaznaczyć, że pacjenci po zabiegach ortopedycznych mogą liczyć na profesjonalną opiekę rehabilitacyjną zarówno zaraz po zabiegu, jak również jako kontynuację powrotu do sprawności w oddziale rehabilitacji stacjonarnej, dziennej czy ambulatoryjnej.

– Uruchomienie pełnoprofilowego Oddziału Urazowo-Ortopedycznego zwiększy zakres świadczeń dla pacjentów na naszym terenie – cieszy się Alicja Jarosińska, dyrektor szpitala w Hrubieszowie.

Reklamy


Artykuł płatny – tekst i fot. mat. SPZOZ w Hrubieszowie


Zobacz też:

Dzień Dziecka z policjantami, leśnikami, strażnikami i sierżantem Lwem [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka z policjantami, leśnikami, strażnikami i sierżantem Lwem [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →