Odpowiada szef Kabaretu Szara Eminencja…

Od wielu lat Kabaret „Szara Eminencja” z Werbkowic bawi, dokazuje, poucza, itp. Kto przyjdzie, nie żałuje, a później namawia innych – warto pójść, więc frekwencja rośnie. Samo życie wzbogaca repertuar. Sypią się zaproszenia i nagrody. Do Kabaretu dołączyła znana dwójka hrubieszowian. Poniżej, krótki wywiad z szefem Kabaretu Sławkiem Stasiukiem.

Reklamy

 

mak – Wysłałem pytania, odpowiada szef Kabaretu Sławomir Stasiuk…

 

Minął rok 2014, proszę wymienić kilka najważniejszych wydarzeń z waszej działalności?

Reklamy

 Nasz ubiegły rok to kolejna pięćdziesiątka (a nawet więcej) na naszym liczniku. Świeża kabaretowa krew (3 nowe osoby w zespole). Energii coraz więcej z wiekiem, więc będzie się działo.

 

Coś nie wyszło?

– Tysiące nowych widzów. I żeby jeszcze tyle tysięcy w portfelu.

 

Jakieś niespodzianki, zaskakujące sytuacje, ciekawostki?

 Zdarzyła się zapowiedź na jednej z imprez: „Za chwilę wystąpi Szara Emigracja” oraz czy możemy wystąpić za 20 litrów przedniej klasy samogonki i zagrychę.

 

Ważniejsze plany na rok 2015, to?

– 2015 rok to piętnastolecie kabaretu. W lutym skromny jubileusz oraz Spotkania Kabaretów Autorskich w Werbkowicach, które po części organizujemy. Spore zainteresowanie zespołami z całej Polski (Kraków, Koszalin, Gdańsk itd.). Od wiosny do jesieni kabaret w trasie. Głównie w weekendy. W tym roku również z programem dla dzieci.

 

Wasze, oprócz „kabaretowania” hobby?

– Może starczy trochę czasu na łowienie ryb, kajaki i wycieczkę w góry.

 

Dzięki za odpowiedzi i życzę w Nowym Roku wiele pozytywnych wydarzeń!!! – mak

– Pozdrawiam i życzę udanego 2015 roku!

Sławomir StasiukZe strony internetowej Kabaretu…

 

KABARET SZARA EMINENCJA

Rocznik 2000, więc jeszcze młodzi, piękni i szukający przygody… To już ponad 500 koncertów, a kilometrów ile…! Ale skoro wszystko dobrze chodzi i warczy, jak czołg po dotarciu, to remontu nie trzeba.  

Kabaret autorski i troszkę aktorski. Kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na różnych festiwalach i przeglądach. Najważniejsze, że dla normalnych ludzi, a nie dla elit z kasą i poczuciem wyższości. Jesteśmy, aby rozweselać ludzi. W składzie:

Sławek – szef, autor tekstów

Rysiek – mały, ale pełen energii

Mateusz – młodszy żartowniś

Maciek – nasze nuty i propaganda

Maria – najmłodsza i najładniejszaMoże troszkę historii…

 

O historii niech gadają dziadki – kombatanci albo nawiedzeni z komisji różnego kalibru. Jedni robią dużo hałasu po grochówce, inni dla kasy.

Pewnie ktoś już kiedyś powiedział, że „jaja były, są i będą potrzebne”. I my są po to, by jaja robić ze wszystkiego. A jak! Niech ciągle brzmi hasło „wszyscy do jaj!”.

Co było, minęło – oto historia.

Z konieczności powiem krótko…

Było nas trzech. Przepraszam, raczej troje.

I jeszcze żarty moje.

Był gród piękny – Werbkowice…

A potem wesołe życie.

Później ludzi też niemało.

Troszkę kraju się zjechało…

Co ja tu będę ględzić, jak staruch jakiś.

Pomysł mam tylko taki, że jak się spotkamy,

to pogadamy.

I nie tylko.

Ja wam to mówię – Szef!

 


O programach

 

– dla starszych i młodzieży – to koniecznie trzeba przeżyć

– na ludowo, na sportowo – ogólnie odlotowo

– dla szlachty i pozostałych – w zależności od przynależności – dobrane radości

– dla facetów i dla dam – dobry humor damy Wam

– również dla dzieci – bajka śmieszna poleci

– festyny, dożynki i inne święta!

 


Kto jest kto? 


Sławek Stasiuk 

25 lat… w branży kabaretowej. Posiada ranczo, na którym eksperymentuje z różnymi roślinami. Na szczęście jadalnymi i legalnie dopuszczonymi do uprawiania. Z wielu swoich zawodów nie przyznaje się jedynie do miłosnych. W kabarecie od początku. I jeszcze dłużej. Sprawca poczęcia Szarej Eminencji. 

Rysiek Grabowski

Może ze 20 lat… do emerytury. Młody duchem i ciałem. Potrafi być mężczyzną i kobietą. Na szczęście tylko na scenie. Trochę przedsiębiorca, trochę artysta. (mak – no cóż onegdaj znakomity lekkoatleta Unii Hrubieszów, np. rekord zyciowy na 3000 m – 8:44,8 min). W zespole od początku z przerwą na poznawanie świata. Teraz, więc rozpiera go energia do działania.

Mateusz Chęciński

Młodzieniec z polotem. Choć czasami zakłada pieluchy, to zwykle ma starsze fanki. Drzemią w nim sceniczne zdolności, kiedy tylko on nie drzemie. Statystycznie odmładza. Przyjęty na stan Szarej w 2009. Do emerytury daleko.

Maciek Łyko

W roku 2014 przykleił się do Szarej Eminencji, jak guma do żucia do gaci… Pisze i śpiewa to, co napisze – z braku innego wolnego etatu w Kabarecie. Wszystkie lepsze już niestety zajęte. Jego występ w czasie programu, to niezapomniana duchowa uczta dla koneserów prawdziwego artystycznego dziadostwa najwyższych lotów.

Maria Łyko

Uczennica I klasy hrubieszowskiego Staszica. Została zaangażowana do KSE, aby obniżyć średnią wieku kabaretu i podwyższyć średnią jego aparycji.Uwaga!

Wniosek nasuwa się jeden, będzie okazja Trzeba Iść!!!

A tak dodatkowo, to tę ostatnią dwójkę można będzie wysłuchać, ale w innym reprtuarze, już w niedzielę 4 stycznia w HDK!

Dobry termin! Koncert Noworoczny Teatru Piosenki MŁYNWywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)