Odpowiedni komputer do biznesu, czyli jaki?

Decyzja co do kupna odpowiedniego komputera do pracy w biurze nie powinna rozgrywać się jedynie przez wzgląd na jego cenę. Ze względu bowiem na rodzaj piastowanego stanowiska zmieniają się również wymagania co do określonego sprzętu. W grę wchodzą tutaj takie czynniki, jak mobilność, wydajność, ale również design. Na co powinniśmy patrzyć, kupując komputer do zastosowań biznesowych?

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Laptop czy stacjonarka?

Reklamy

Komputery stacjonarne PC są tanie i bardziej wydajne niż laptopy. Jednak „pecety” zajmują o wiele więcej miejsca, co w przypadku mniejszych przestrzeni biurowych stanowi ogromną wadę. Ich używanie niesie z sobą również inne zagrożenia. Przede wszystkim wymagają stałego dostępu do sieci elektrycznej. Nagła przerwa w dostawie prądu może skutkować uszkodzeniem dysku twardego, a co za tym idzie utraceniem części danych. Uniknąć tego ryzyka możemy, stosując zasilacze UPS, ale jest to kolejny wydatek i… kolejne urządzenie zajmujące miejsce w biurze.

Dlatego od jakiegoś czasu komputery stacjonarne są wypierane – nie tylko z biur, ale również z domów, przez laptopy. Laptop to rozwiązanie mobilne, zajmuje mniej miejsca, a także konsumuje znacznie mniej prądu elektrycznego.

Prestiż czy użyteczność? Dlaczego nie obydwie te cechy jednocześnie? Obecnie wśród laptopów znajdziemy takie które nie tylko cechują się dobrą wydajnością, ale również świetnym designem. Są lekkie, cienkie i niezawodne.

 

Dobry laptop do pracy biurowej, czyli jaki?

Specyfika pracy biurowej przeważnie nie stawia zbyt wielkich wymagań dla komputera. Stąd można dobrać dowolne laptopy ze średniej półki cenowej. Sprawa się nieco komplikuje, gdy podczas pracy mamy do czynienia z arkuszami kalkulacyjnymi. Często – zwłaszcza w przypadku pracy z większymi plikami, niejeden komputer potrafi odmówić posłuszeństwa. Dlatego do takiego stanowiska potrzebujemy mocnego procesora oraz duży zapas pamięci RAM.

Warto pomyśleć nad zakupem oddzielnego monitora. Dwa ekrany pozwalają na szybszą i bardziej efektywną pracę.

Gdy laptop będzie służył nam często na wyjazdach, koniecznie przyjrzyjmy się jego obudowie. Z miejsca wówczas powinniśmy odrzucić te modele, które oferują delikatne obudowy wykonane z niezbyt wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Kupując laptopa, powinniśmy wybierać marki sprawdzone o uznanej renomie. Laptop Samsung, Dell czy Lenovo będzie o wiele pewniejszym i stabilniejszym sprzętem niż tańsze, mniej znane marki. Dodatkowo w przypadku większych marek możemy liczyć na o wiele sprawniejszy i lepszy serwis.

 

 

fot. materiał sponsora