Odpowiedni ubiór dla ogrodników

Człowiek jest z naturą związany w zasadzie od najdawniejszych czasów. Natura wpływa na człowieka kojąco, poniekąd “łagodzi obyczaje”. Większość z nas w jakiś sposób cieszy się z obcowania z naturą i spełnia się poprzez uprawę własnego ogrodu czy utrzymywanie kwiatów w domu. Inni z kolei wolą korzystać z pięknej, zielonej przestrzeni, nie musząc za bardzo przykładać do tego swojej uwagi.

Reklamy

. I w takich sytuacjach na przykład zatrudnia się ogrodników. Razem z architektami krajobrazów, potrafią wyczarować oazy spokoju w mieście, czy upiększyć malutki balkon w bloku. Z uwagi na pracę najczęściej na wolnym powietrzu, muszą być przygotowani na każde warunki atmosferyczne, a to wiąże się z doborem odpowiedniej odzieży roboczej. Jaka odzież robocza powinna być najbardziej odpowiednia dla ogrodników? Co definiuje taki ubiór? Jak należy czyścić odzież roboczą? O tym w poniższym artykule.

Definicja odzieży roboczej i jej konserwacja

Profesjonalny zestaw odzieży roboczej to przede wszystkim:

Reklamy
  • buty ochronne, odporne na warunki atmosferyczne – z dobrą wentylacją w okresie letnim i odporne na wilgoć podczas deszczu;
  • ochrona termiczna pracownika – specjalistyczna bielizna termiczna;
  • ubiór wierzchni i wewnętrzny, jak na przykład t-shirty robocze firmy Engelbert Strauss
  • odzież robocza zapewniająca zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo ogrodnika

Czyli podsumowując – odpowiednio dobrany ubiór roboczy dla ogrodnika to narzędzie, dzięki któremu ogrodnik czuje się bezpiecznie i  komfortowo, wykonując swoją pracę.

Jak dbać o odzież roboczą?

Jak w takim razie zadbać o taką odzież, by służyła jak najdłużej? Stosować się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację. Większość takiej odzieży można prać w domowych pralkach, ale niektóre mogą wymagać na przykład specjalnych środków chemicznych albo będzie je można prać wyłącznie ręcznie. Warto zapoznać się z informacjami na temat konserwacji odzieży na stronie producenta. Zazwyczaj też na metkach ubraniowych wypisane są najważniejsze piktogramy, które informują nas w jaki sposób mamy prać kombinezon czy kurtkę, czy możemy prasować i tak dalej.

Podsumowanie

Ogrodnicy mogą wprowadzić do naszych ogrodów zarówno ład, jak i chaos artystyczny – w zależności od preferencji klienta. Dzięki ich umiejętnościom możemy w pobliżu swojego domu czy tarasu choć w drobnym stopniu znaleźć połączenie z naturą, a to z kolei przełoży się na nasze jak najlepsze samopoczucie, możliwość wytchnienia i wyciszenia od codziennych spraw, a także wprowadzenia w nasze życie uważności i wdzięczności, którą w szarej, zwykłej codzienności jest dość trudno zauważać i dbać o nią. Ogrodnicy i ich praca są więc dla nas nieodzownym elementem naszej codzienności, dzięki którym możemy dostrzec piękno przyrody, która nas otacza.

­

(tekst i fot. mat. partnera)