Odruch serca – młode hrubieszowianki udzieliły pomocy poszkodowanemu w wypadku

Młody motocyklista (jak się potem okazało jadący bez prawa jazdy) potrącił starszego pana. Zuzanna Kuczyńska i Patrycja Klain z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko), udzieliły pomocy powypadkowej poszkodowanemu, opatrzyły fachowo rany i wezwały pomoc.

Reklamy

Zuzanna Kuczyńska i Patrycja Klain z klasy 1”c” udzieliły pomocy powypadkowej poszkodowanemu, opatrzyły fachowo rany i wezwały pomoc.

Zachowanie dziewcząt wskazuje na szczególną wrażliwość, szlachetność postaw, które niestety nie są dziś tak powszechne.

Młody motocyklista (jak się potem okazało jadący bez prawa jazdy) potrącił starszego pana – emerytowanego nauczyciela. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Poszkodowany miał wybity bark, złamany obojczyk i liczne krwawiące otarcia. Dziewczęta wracały akurat z zawodów PCK i miały przy sobie niezbędne środki sanitarne. Udzieliły fachowo pierwszej pomocy. Wezwały pomoc medyczną. Poczekały do jej przybycia wspierając dzielnie poszkodowanego.

Po miesiącu trudnego dochodzenia do zdrowia wdzięczny emeryt zwrócił się do wychowawcy i dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie z prośbą o szczególne podziękowania uczennicom. Ich szlachetna postawa i szybka fachowa pomoc pozwoliła – jak mówi – uratowatować mu życie. Nauczyciel wzruszony bezinteresownym zachowaniem dziewcząt zapisał nazwiska odszukał dziewczęta. Prosił, wiedziony także swoją misję edukacyjną, o szczególne wyróżnienie.

Jesteśmy jak najbardziej za …

 

Opr. A. Szadowska