Okazja do… biegania

Trener ścieżek biegowych w Lublinie, hrubieszowianin Piotr Kitliński zaprasza do udziału w zajęciach biegowo – ogólnorozwojowych, które prowadzi w Lublinie. Zawsze mu miło, jak ktoś się pojawia na zajęciach związany z Hrubieszowem, czyli czeka na obecnie lubelskich studentów, uczniów, pracowników, gości z jego rodzinnego miasta. Zajęcia dla uczestników są bezpłatne.

Reklamy

b>Zajęcia

Środa – 18.00
Sobota – 10.00

Miejsce

Grupa zbiera się i kończy wspólne bieganie pod tablicą informacyjną akcji, usytuowaną na starcie każdej ścieżki, która znajduje się na początku Wąwozu LSM od strony ul. Nadbystrzyckiej

WIADOMOŚCI OGÓLNE

Program Ścieżek Biegowych jest ogólnopolskim projektem, skierowanym do wszystkich, którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia. Na 22 wyznaczonych trasach w 10 miastach Polski organizowane są regularne zajęcia biegowe, prowadzone przez wykwalifikowanych i zarazem doświadczonych trenerów. Wiedzą oni, jak systematycznie podnosić sprawność i wytrzymałość nawet najmniej „rozbieganych” uczestników treningów.

Bezpłatne spotkania odbywają się o ściśle wyznaczonych godzinach. W Lublinie 2 razy w tygodniu (jedne w dzień powszedniej – środa godz. 18.00 , drugie w weekend – sobota godz. 10.00). Grupa zbiera się i kończy wspólne bieganie pod tablicą informacyjną akcji, usytuowaną na starcie każdej ścieżki, która znajduje się na początku Wąwozu LSM od strony ul. Nadbystrzyckiej. Uwaga, na Ścieżkach Biegowych nie tylko biegamy – to byłoby strasznie nudne… Dzięki nieformalnej atmosferze zajęć i ciekawym formom treningowym, nawet najbardziej nieśmiałe osoby czują się, jak u siebie!

Program Ścieżek Biegowych skierowany jest głównie do amatorów, ale pomaga też przygotować się bardziej ambitnym do pokonania dłuższych dystansów – nawet maratonu ! W tym roku zajęcia są częścią krajowych przygotowań do największego biegu w Polsce – październikowego Biegnij Warszawo. Na bieganie zapraszani są specjalni goście, uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział w Testach Coopera, a pod koniec sezonów wiosennego i jesiennego zorganizowane zostaną w całym kraju Mistrzostwa Polski Ścieżek Biegowych.

WYWIAD z Piotrem Kitlińskim

– Wiemy już, że i w tym roku ruszają ponownie Ścieżki Biegowe.

– Największy polski program biegowy rozpoczyna się już 7 kwietnia. Tej wiosny na 22 Ścieżkach Biegowych w 11 miastach Polski na wszystkich chętnych czekać będzie 35 doświadczonych trenerów.

– Lublin również zalicza się do tego elitarnego grona?

– Tak. Od 2007 roku Lublinianie, mogą się regularnie spotykać na wspólnym bieganiu. Na początku biegaliśmy w Parku Ludowym ale od 2009 spotykamy się już w Wąwozie LSM na przepięknej trasie.

– Co fajnego jest w Waszych Ścieżkach Biegowych?

– Zajęcia są nieodpłatne, nie sprawdzamy listy obecności, a nasi trenerzy przekonają każdego do biegania. Ćwiczenie pod ich okiem, w grupie przyjaciół, to najfajniejsza i zarazem najbardziej efektywna forma treningu dla początkujących i średnio zaawansowanych biegaczy

– Kiedy i gdzie możemy spotykać się na zajęciach?

– Na ścieżce spotykamy się dwa razy w tygodniu, raz w dzień powszedni – środa godz. 18.00 , drugi w weekend – sobota godz. 10.00, obok wielkiej, niebieskiej tablicy informacyjnej programu, która się znajduje na początku Wąwozu LSM od strony ul. Nadbystrzyckiej. Nasza trasa wyznaczona jest w taki sposób, że biegniemy najpierw górą jednym stokiem wąwozu by następnie wrócić dołem alejką , tak więc oprócz porcji ruchu można podziwiać piękne widoki a także pooddychać świeżym powietrzem.

– Jak wyglądają takie spotkania?

– Każde spotkanie jest niepowtarzalne i nie polega na samym bieganiu. To byłoby okropnie nudne. Oprócz najważniejszego biegu są również ćwiczenia ogólnorozwojowe, sprawnościowe. Niemal na każdych zajęciach dotychczas były różne atrakcje: gość na Ścieżce , gry i zabawy, wycieczka biegowa, omawianie prawidłowej techniki biegu, zasady trening tempowego, siły biegowej, można było się sprawdzić na różnych dystansach na 1km i 5km, Test Coopera, akcja Polska Biega , organizowane były Mistrzostwa Polski Ścieżek Biegowych.

– Dla kogo zorganizowane są to zajęcia?

– Program Ścieżek Biegowych skierowany jest głównie do amatorów, ale pomaga też przygotować się bardziej ambitnym do pokonania dłuższych dystansów. Jednym z celów programu jest zachęcenie pań do regularnych treningów, udowodnienie, że bieganie równa się szczupła sylwetka plus zastrzyk energii. Nie masz odwagi wyjść do parku, żeby pobiegać? Dołącz do nas – już nie musisz się bać każdego szelestu w krzakach, przebiegającego psa.. Nie ma limitu osób, każda grupa liczy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, w razie potrzeby zajęcia prowadzi dwójka trenerów, tak, by nikt nie biegał sam.

– Zanim pojawimy się na Ścieżkach wiele interesujących informacji dowiemy się z Internetu?

– Tak. Wszystkie informacje na temat ogólnopolskiego programu, w tym szczegółowy terminarz zajęć, mapki tras oraz sylwetki trenerów, znajdują się na nowej witrynie www.sciezki-biegowe.pl.

– Zajęcia poprowadzi?

– Kitliński Piotr – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i reprezentant Polski w każdej kategorii wiekowej w biegach średnich (600 m, 800m, 1500m). Instruktor lekkiej atletyki. Nauczyciel WF w szkole podstawowej – najlepszej w lekkiej atletyce i współzawodnictwie sportowym w Lublinie. Kiedyś czołowy zawodnik na Lubelszczyźnie w biegach ulicznych w ramach Grand Prix Polski Południowo Wschodniej.”

Moje hasło (PK)

”Biegajcie ze mną, bo każde nasze spotkanie to nowe wyzwanie, serce zdrowo bić będzie, poza tym każdy musi mieć swego wodza, który do sukcesu doprowadza.”

Poniżej pół żartem, pół serio abecadło porad dla tych wszystkich, którzy chcieliby, a boją się… mieliby ochotę, ale się wstydzą… jednym słowem – są niezdecydowani. Nie wiedzą, co stracą, jeśli nie zajrzą na nasze ścieżki.

Ś – jak Śmiech
Ci, którzy obawiają się zmęczenia i bólu mięśni zapewniamy, że statystycznie najbardziej eksploatowanymi mięśniami na naszych zajęciach są mięśnie brzucha, pracujące podczas śmiechu. Na naszych zajęciach jest przede wszystkim wesoło, a nieformalna atmosfera stwarzana przez naszych trenerów rozchmurzy wszystkich zapracowanych i zestresowanych.

C – jak Ciągłość
Pamiętajmy, że nasz program jest cykliczny. Nie sprawdzamy listy obecności, ale gorąco namawiamy do utrzymania ciągłości treningów. Bez regularności nie sposób rozwijać swojej sprawności i wytrzymałości. Pomożemy Wam zmotywować się również do samodzielnego biegania, bo 2 razy w tygodniu to absolutne minimum, które potrzebuje Wasze ciało i umysł by zachować formę.

I – jak Informacje
Nasi trenerzy to nie tylko praktycy, ale również teoretycy biegania. Są wykwalifikowanymi specjalistami od teorii treningu, znają się też na diecie sportowej i doradzą, jak prowadzić sportowy tryb życia. Pytajcie, na pewno chętnie Wam pomogą.

E – jak Endorfiny
Mało osób pamięta o tym, że tzw. hormony szczęścia wydzielane są również w czasie wysiłku biegowego. Jeśli chcecie poczuć wewnętrzną radość i satysfakcję z ruchu na świeżym powietrzu i zdrowej dawki zmęczenia – zajrzyjcie do nas. Efekt murowany!

Ż – jak Życiówki
Nasze treningi skierowane są przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych biegaczy, jednak ambitni też mogą się wiele nauczyć. Jeśli interesuje Was poprawienie swoich rezultatów na jakimś dystansie, dajcie znać trenerowi, a poradzi Wam, co możecie jeszcze poprawić w swoim bieganiu. Na wielu ścieżkach zajęcia prowadzone są przez dwóch trenerów, z których jeden opiekuje się bardziej zaawansowaną grupą. O życiówki nie musicie się więc martwić…

K – jak Koszty
Zero kosztów. Nasze zajęcia są nieodpłatne. By wziąć w nich udział wystarczą dobre chęci i akceptacja Regulaminu zajęć przedstawionego na tablicy spotkań . Aha, pamiętajcie o odpowiednim ubiorze, dostosowanym do biegania i warunków atmosferycznych (niestety, nie zapewniamy szatni).

A – jak “Ale jak trafić na zajęcia?”
Ok, jesteście już przekonani, ale nie wiecie, którędy i kiedy biegamy ? Zajrzyjcie na naszą stronę www.sciezki-biegowe.pl. do Działu “Gdzie biegamy ?”. Znajdziecie tam szczegółowe mapki i charakterystykę każdej ścieżki biegowej, wraz z aktualnym terminarzem zajęć, dojazdem i trenerami, którzy tam na Was czekają.

Nie spóźnijcie się. Spotykamy się punktualnie pod wielką tablicą, która oznacza miejsce startu każdej ścieżki. Zajęcia trwają około godziny czasu. Podczas nich nie tylko biegamy, ale również wykonujemy masę potrzebnych ćwiczeń.

Rekordy życiowe trenera Piotra Kitlińskiego:

800 m – 1:48,49 (1995 r.)
1000 m – 2:22,89 (1994)
1500 m – 3:42,40 (1995)
3000 m – 8:30,87 (1993)
200 m p.pł. – 30,2 (1988)
400 m. p.pł. – 55,65 (1991)
5 km (sz) – 14:39 (2003)
10 km (sz) – 31:37 (1999)
20 km (sz) – 1.09:33 (1999)
Półmaraton – 1.12:40 (2002)
Skok w dal – 5.96 (1990)
1 mila – 4:21,7 (1991)
60 m – 7,76h (1989)
100 m – 12,1 ( 1988)
200 m – 23,55 (1990)
300 m – 40,3 (1987)
400 m – 49,56 (1992 r.)
500 m – 1:03,98 (1989)
600 m – 1:21,89 (1989)

***

Opracował – mak

zobacz zdjęcia »