Oktawian Kopczyński z II nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów – WIDEO

Oktawian Kopczyński z Hrubieszowa zdobył II nagrodę w kategorii „solo i duety” w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów.

Reklamy

W dniach od 11 do 12 grudnia 2020, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, przedstawiono prezentacje konkursowe w ramach III Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów.

Ta edycja konkursu zrealizowana została w formule online przy współpracy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z Polską Sekcją CIOFF oraz Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.

Reklamy

Przedmiotem konkursu były nagrania choreografii prezentujących różne formy ruchu i technik tanecznych inspirowanych polską tradycją. Do Konkursu zgłoszono 23 prezentacje choreograficzne w kategorii solo i duety oraz 17 prezentacji choreograficznych w kategorii grupa taneczna od 3 do 12 osób.

Jury w składzie Aleksandra Dziurosz – zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, Jan Łosakiewicz – wiceprezydent Stowarzyszenia Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® oraz Michaił Zubkow – kierownik baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie oceniało prezentacje według następujących kryteriów:

• Stopień zaawansowania inspiracją folklorem w prezentowanej kompozycji.

• Jednolitość stylu choreograficznego.

• Integralność ruchu z muzyką.

• Spójność kostiumu z prezentowaną kompozycją.

• Wyraz artystyczny.

• Poziom techniki wykonawczej.

Jury przyznało następujące II nagrodę w kategorii „solo i duety” Oktawianowi Kopczyńskiemu za kompozycję „WRZE-CI-ONA”.

Przygoda Oktawiana z tańcem rozpoczęła się w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.


„WRZE-CI – ONA to historia o miłości, wierności oraz czyhających pokusach. Mężczyzna wystawia na próbę swoją ukochaną, uwodząc ją pod postacią nieznajomego. Czy rządza zatriumfuje nad prawdziwym uczuciem?”.

Nagrodzone i wyróżnione kompozycje zostały nagrane w dniach 16 do 28 grudnia 2020 w Pałacu Młodzieży im prof. A. Kamińskiego w  Katowicach.

Więcej o konkursie i jego wyniki »
Wideo i zdjęcia z konkursu »

(źródło: zespolslask.pl, wideo: youtube.com / Zespół Pieśni i Tańca Śląsk)

Zobacz też:

Hrubieszów: Wielkie serca małych przedszkolaków – WIDEO

Hrubieszów: Wielkie serca małych przedszkolaków – WIDEO

LubieHrubie na Instagramie