Olimpijskie zmagania hrubieszowskich przedszkolaków

Choć Igrzyska Olimpijskie w Tokio dobiegły końca, sportowych emocji na pewno nie brakuje w Hrubieszowie. Przedszkola mierzą się w aktywnym wyzwaniu Sportowej Akademii Veolia Junior, w którym doskonalą podstawowe umiejętności ruchowe.

Reklamy

Podstawowe umiejętności ruchowe a przyszłość dzieci

Okres przedszkolny to jeden z najważniejszych okresów w życiu dziecka! Bo chociaż większość wiedzy, z którą pójdzie dalej w świat zdobędzie w szkole, to punktem wyjścia wielu nadchodzących przygód są podstawowe umiejętności ruchowe, które dzieci nabywają właśnie w pierwszych latach życia. Opanowanie takich umiejętności jak skoki, przeskoki, łapanie, rzucanie czy bieganie determinuje prawidłowy rozwój dzieci – zarówno fizyczny jak i psychiczny. To właśnie te sprawności stanowią bazę do dalszego rozwoju motorycznego, otwierając drzwi do wszystkich dyscyplin sportowych.

Reklamy

Zdobywając kolejne umiejętności, dzieci rozwijają nie tylko cechy fizyczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

– Fundacja Veolia Polska od lat wspiera zrównoważony rozwój miast. Jednym z elementów zrównoważonego rozwoju jest także zdrowie i promowanie aktywności fizycznej wśród wszystkich mieszkańców. My zaczynamy już od przedszkolaków. Wierzymy, że nabywanie nowych umiejętności, aktywność fizyczna i uprawianie sportu pomagają lepiej poznawać świat, a tym samym zapewniają prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży – mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Zarządu Fundacji Veolia Polska. – Chętnie współpracujemy z przedstawicielami lokalnych samorządów, bo przyświeca nam wspólny cel: troska o to, aby nawet najmłodsze dzieci rozumiały, jak ważny jest ruchi zdrowy styl życia. Być może dzięki temu, w przyszłościbędą nawet zdobywać medale olimpijskie – dodaje.

Sportowe wyzwanie dla przedszkoli – Veoliada 2021

Mając to na uwadze, wspólnie z Sportową Akademią Veolia Junior przygotowaliśmy kolejną edycję Olimpiady Przedszkolaków on-line. Poprzez udział w inicjatywie, placówki przedszkolne mogą skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi. Wśród nich znajdują się filmiki i karty pracy z zabawami ruchowymi. W sportowym wyzwaniu towarzyszy im jak zawsze, znany i lubiany lisek – SAVuś.

Tegoroczne wydarzenie to połączenie zeszłorocznej formuły ze sporą dawką nowości. Veoliada 2021 podzielona jest na dwa etapy – rozgrzewkę i rozgrywki, w czasie których dzieci doskonalą podstawowe umiejętności ruchowe i poznają kolejne dyscypliny olimpijskie.

Projekt realizowany jest w Hrubieszowieprzez Fundację Veolia Polska, a prowadzony przez operatora Sportowej Akademii Veolia Junior – Fundację V4Sport.

Konkurs

Uczestnicy Veoliady mierzą się także w konkursie. Na trzy zwycięskie placówki
z Chrzanowa, Hrubieszowa, Kraśnika, Łodzi, Poznania, Szczytna, Świdnika, Świecia, Tarnowskich Gór, Warszawy, Wrześni i Zamościa czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca.

 

Rejestracja

Do wydarzenia można dołączyć na każdym etapie trwania Veoliady. Placówki, które zgłoszą swój udział otrzymająrównież pakiet startowy z propozycją zabawy z kategorii „zrób to sam”, czy materiałami komunikacyjnymi. Chętne do udziału przedszkola prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego – https://forms.gle/bFQdYTfGntabiqqj7.

Więcej szczegółów dostępnych jest publicznej grupie na Facebooku – Veoliada 2021 – Olimpiada Przedszkolaków on-line – www.facebook.com/groups/1902838443226174/oraz na fanpage’u SAV Junior – https://www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolia/.

***

Sportowa Akademia Veolia Junior to program skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt powstał po to, by wyposażyć dzieci w wieku przedszkolnym w podstawowe umiejętności ruchowe, które otwierają przed nimi wszechświat możliwości. To w jakim stopniu opanują te umiejętności teraz, będzie decydowało o tym czy i w jakim stopniu będą angażowały się w różne formy aktywności fizycznej w przyszłości.

Fundacja Veolia Polska wspiera Grupę Veolia w Polsce w działaniach związanych z zaangażowaniem społecznym, w celu budowania reputacji firmy, utrzymywania relacji biznesowych oraz w perspektywie długoterminowej, rozwoju biznesu. Zgodnie z przyjętą strategią, wszystkie programy fundacji oparte są na partnerstwach międzysektorowych z udziałem władz lokalnych, instytucji społecznych (NGO) i biznesu i koncentrują się na zrównoważonym rozwoju małych i średnich miast, edukacji ekologicznej, świadomości obywatelskiej i filantropii.

Fundacja V4Sport od 2009 roku walczy z siedzącym trybem życia i promuje aktywność fizyczną, która ma bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a także lepszą jakość życia całego społeczeństwa. Będąc członkiem największych organizacji działających w obszarze aktywności fizycznej, takich jak International Sport and Culture Association (ISCA), czy Active Healthy Kids Global Aliance (AHKGA) Fundacja V4Sport realizuje również wiele projektów międzynarodowych.

­

(info, grafika: Fundacja V4Sport)


Zobacz też:

Hrubieszów: „Bączki” i nieprzespane noce – sprawa niezakończonej inwestycji – parking przy ulicy Ciesielczuka – ZDJĘCIA

Hrubieszów: „Bączki” i nieprzespane noce – sprawa niezakończonej inwestycji – parking przy ulicy Ciesielczuka – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie