22 września 2023

Olivier Florek w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami – ZDJĘCIA

Kolejny sprawdzian i kolejny sukces ucznia Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie! Olivier Florek przeszedł do finału III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami, zajmując I miejsce w eliminacjach.

Reklamy

To już druga odsłona naszej przygody z pięknymi Gliwicami i organizatorem wspomnianego festiwalu – Fundacją Rytm. Tym razem Olivier zaśpiewał jedną z ostatnich kompozycji zmarłego niedawno, genialnego kompozytora Romualda Lipko – piosenkę „Biały pielgrzym”. Za swój występ otrzymał rzęsiste brawa i wiele pochwał.

Przed nami październikowy finał, w którym wystąpi 30 wykonawców. Wymagania jury na pewno wzrosną, ale nie o miejsca nam chodzi! Najważniejsze jest samo obcowanie z muzyką, pokonywanie własnych słabości i dzielenie się tym, co dostaliśmy z Góry.

Reklamy

Spotkanie z innymi muzykami, ich uśmiechy i dobre słowa za każdym razem ładują nasze życiowe baterie. Wielkie dzięki należą się też rodzicom Oliviera, którzy od początku jego nauki śpiewu duchowo, fizycznie i finansowo (dwudniowy wyjazd i pobyt w Gliwicach dużo kosztuje!), dzielnie wspierają jego muzykowanie.

W finale Olivier na pewno da z siebie wszystko, a nam pozostaje mocno trzymać za niego kciuki.

Reklamy

­

Iwona Szwanc

(fot. PZPSW)


Zobacz też:

Modelowanie z klasą – reportaż o hrubieszowskich modelarzach w Radio Lublin

Modelowanie z klasą – reportaż o hrubieszowskich modelarzach w Radio Lublin


LubieHrubie na Instagramie