Opieka osób starszych w Niemczech. Jak zarabiać więcej na zleceniach?

Praca w Niemczech staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród polskich opiekunek osób starszych. Jest to stabilny i dobrze opłacany zawód. Jednak nie wszyscy wiedzą od jakich czynników zależne jest wynagrodzenie opiekunki seniora w Niemczech. W jaki sposób uzyskać dobrą płacę i osiągnąć stabilność finansową?

Dodatkowe kompetencje w pracy opiekunki

Nie wszyscy wiedzą, że praca opiekunki może być bardzo zróżnicowana. Owszem, podstawowym obowiązkiem zawsze jest opieka i pomoc osobie starszej. Jednak poszczególne zlecenia różnią się od siebie, co rzutuje również na końcowe wynagrodzenie opiekunek i opiekunów. Od czego więc zależy stawka na zleceniu?

  • Stan zdrowia seniora. To bardzo ważny aspekt. Nie każda opiekunka będzie w stanie zająć się osobą leżącą, która wymaga pomocy w pionizacji i transferze na wózek. Zajmowanie się bardzo schorowanym i nieporadnym seniorem zawsze będzie dużo bardziej obciążające niż pomoc osobie samodzielnej.
  • Znajomość języka. Wśród dostępnych na rynku zleceń znajdziemy różnorodny wybór w zakresie kompetencji językowych. Pracując w opiece trafisz zarówno na oferty, gdzie wystarczy komunikatywna znajomość niemieckiego, jak i takie gdzie rodzina preferuje biegły język.
  • Doświadczenie. Klienci bardzo doceniają referencje uzyskane od poprzednich rodzin. Jeśli jest to Twój pierwszy wyjazd warto zacząć zbierać świadectwa pracy z kolejnych zleceń. Pomogą Ci uzyskać lepszą stawkę w przyszłości.
  • Umiejętności dodatkowe. Kompetencje takie jak: wykształcenie medyczne, dodatkowe kursy opiekuńcze i czynne prawo jazdy pozwalają często na uzyskanie lepiej płatnych ofert pracy.

Opieka seniora – jak znaleźć zaufaną firmę

Przeglądając oferty agencji opiekuńczych zwróć szczególną uwagę na to, czy podchodzi ona indywidualnie do wyboru zlecenia. Dzięki ofertom dostosowanym do Twoich kompetencji masz szansę uzyskać atrakcyjniejsze zarobki. Niektóre firmy proponują również dodatkowe systemy pieniężne. Przykładem jest Veritas Opieka – firma, która oprócz podstawowej pensji posiada bogaty system premii i bonusów. Średnia zarobków w firmie to 1800€ netto miesięcznie. Wyjeżdżając z ramienia firmy Veritas Opieka możesz zaoszczędzić także na kosztach utrzymania. Nie musisz płacić za mieszkanie oraz wyżywienie. Agencja organizuje również bezpłatny transport w obie strony. Szukasz pracy w opiece z możliwościami rozwoju?

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: Opieka osób starszych Niemcy.

­

(tekst i fot. mat. partnera)