Opowiadania Marii Fedaczyńskiej z Gimnazjum nr 2

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Wiele osób uważa, że gry komputerowe ogłupiają, a tu się okazuje, że na niektórych mogą zadziałać twórczo i tak się stało w przypadku uczennicy – absolwentki Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie Marii Fedaczyńskiej.

***

Na dodatek ilustracje do książki wykonał jej brat Marcin również uczeń Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie, który w ramach wolnego czasu właśnie lubi poświęcić czas na gry komputerowe, ale i jak się okazało rysuje.

Jej koleżanka Beata Brzozowska napisała opinię o opowiadaniach Marysi … „Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ dzięki niej można przenieść się w krainę wyobraźni i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Polecam ją osobom, które lubią literaturę fantastyczną i tym, którzy jeszcze nie są do niej przekonani, zarówno dzieciom i młodzieży, jak również dorosłym. Inspirację do pisania opowiadań autorka zaczerpnęła z gier komputerowych, co wyjaśnia w ostatnim opowiadaniu” …

Sama autorka opowiadań w słowie wstępnym dziękuje p. Beacie Caboń, która zauważyła jej zainteresowania. Panu Dyrektorowi Arturowi Dąbrowskiemu, p. Annie Budzyńskiej i p. Marcinowi Mrozowi, dzięki którym powstała ta książka. No i w dzieciństwie Marysi Fedaczyńskiej była Babcia, która wnuczce na dobranoc opowiadała różne przez siebie wymyślone bajkowe historyjki, a więc dzisiejsze babcie do dzieła (dziadkowie też) opowiadajcie, może i Wasza wnuczka, wnuk …

Książka została wydana ze środków Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie i można ją zakupić w szkole.

***

Zapewne, niektóre osoby zadadzą sobie pytanie, czy to jest rodzina ósmego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w chodzie sportowym na 50 km Rafała Fedaczyńskiego? W związku z tym, że opowiadania są związane z fantastyką, więc odpowiedź zostawię w sferze domysłów.

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Okładka książki Marii Fedaczyńskiej, absolwentki Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie.
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009