Oprogramowanie medyczne a kolejka do lekarza – czy ma wpływ?

Polska służba zdrowia od wielu lat nie funkcjonuje najlepiej, co często jest związane z długimi kolejkami do specjalistów. Jednak często również niektóre zachowania pacjentów mają na to wpływ oraz funkcjonowanie poszczególnych placówek. Dlatego zaczęto szukać rozwiązania tego problemu, a jednym z nich ma być oprogramowanie medyczne, które wpłynie na lepszą organizację. Zatem dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania.

Reklamy

 

Czym wyróżnia się e-rejestracja?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że e-rejestracja jest dostępna w coraz większej ilości przychodni, szpitali oraz gabinetów lekarskich. Dzięki temu pacjenci mogą w wygodny sposób m.in. zarejestrować się na kolejną wizytę do lekarza. Ważne jest jednak to, by placówka medyczna miała odpowiednie oprogramowanie, jak np. http://georg.com.pl/oferta/erejestracja/, a w ten sposób będziemy mogli być pewni, że jest dostosowane nie tylko do personelu, ale również pacjentów.

Czy e-rejestracja wpływa na zmniejszenie kolejek?

Bardzo ważne jest to, że program do gabinetu lekarskiego znacząco wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na specjalistę, co jest związane, chociażby, z tym że większa liczba pacjentów odwołuje swoje wizyty. W miejscach, gdzie nie korzysta się z takiego oprogramowania chorzy, jeżeli nie mogą pojawić się u lekarza, to po prostu ignorują wyznaczony termin i w żaden sposób nie powiadamiają o tym placówkę. Wtedy inny pacjent mógłby z tego skorzystać ktoś inny. Całą tę procedurę ułatwia mmedica, dlatego takie przychodnie bądź gabinety wyróżniają się mniejszymi kolejkami do specjalistów.

Program do rejestracji pacjentów – jakie ma zalety?

Zauważmy, że krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, to nie jedyna korzyści, jaką daje internetowa rejestracja pacjentów Program wpływa również na lepszą organizację placówki. Dzięki niemu wszystkie dane pacjentów znajdują się w jednym miejscu, do których pracownicy mają łatwy dostęp. W ten sposób mogą szybciej odpowiedzieć na pytania lekarzy bądź pacjentów. Poza tym zauważalne są również inne korzyści.

Możliwość rejestracji z domu

Bardzo ważne jest to, że e-rejestracja jest dogodnym rozwiązaniem dla wielu osób. W końcu nie trzeba spędzać wielu minut lub nawet godzin przy telefonie, by w końcu dodzwonić się do przychodni i umówić się na wizytę u lekarza. Poza tym z internetowej rejestracji można korzystać w dowolnym miejscu. Nie tylko w domu, ale również w pracy, na wakacjach lub na zakupach.

Duża wygoda

Nie można też zapomnieć o tym, że możliwość mobilnej rejestracji to spore ułatwienie dla osób starszych, rodziców z małymi dzieci oraz osób niepełnosprawnych bądź głuchych. Dzięki temu mogą nadal pozostać niezależni i samodzielnie wybiorą sobie dogodny dla siebie termin wizyty.

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy

Szczególnie dla placówek medycznych ważne powinno być to, że korzystając z oprogramowania, możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy. Wiąże się to przede wszystkim z ograniczeniem potrzebnego personelu, ponieważ niektóre czynności są po prostu wykonywane bez udziału ludzi.

(tekst i fot. mat. sponsora)