Orkiestra tuż, tuż

Pomysł reaktywacji miejskiej orkiestry dętej w Hrubieszowie nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Chęć grania w zespole zadeklarowało już ośmioro kandydatów, ale by zespół rozpoczął próby są potrzebne jeszcze 2 – 3 osoby.

Reklamy

Wśród muzyków, którzy już się zgłosili, są grający na trąbce, saksofonie, flecie, klarnecie i tubie. – Są to osoby w wieku od 18 do ponad 50 lat, przeważnie z doświadczeniem muzycznym, w tym jedna kobieta, która jest absolwentką akademii muzycznej i gra na dwóch instrumentach – mówi jeden z autorów pomysłu Jerzy Wróblewski z Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Podobny zespół istniał w Hrubieszowie w latach 80-tych ubiegłego wieku, ale po kilku latach zaprzestał działalności.

Pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie reaktywacji orkiestry jest planowane na koniec stycznia. Na razie jednak inicjatorzy powołania zespołu czekają na jeszcze kilka osób, które chciałyby w nim grać.

Propozycja jest kierowana przede wszystkim do tych, którzy już grali w tego typu orkiestrach i, najlepiej, jeśli mają własne instrumenty. Miejsce zamieszkania ani wiek nie mają znaczenia.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w siedzibie Hrubieszowskiego Domu Kultury lub telefonicznie pod numerem: 84 696 26 15.


Źródło: ias24.eu