Ósmy numer JEDYNECZKI

W marcu b.r. został wydany ósmy numer gazetki szkolnej „Jedyneczka” wydawanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie. Redagowana ona jest przez uczniów tej szkoły, nauczycieli – opiekunów, oraz osoby ze szkołą zaprzyjaźnione.

Reklamy

W związku z tym, że jest to numer marcowy, to nie mogło zabraknąć życzeń świąteczno – wielkanocnych, przyozdobionych symboliką tego święta. Wewnątrz numeru mnóstwo aktualności z życia szkoły np. o „Dniu Zakochanych”, odwiedzinach dziennikarzy z „Dziennika Wschodniego”, konkursie czytelniczym „Z bajką przez życie”, udziale w rekolekcjach wielkopostnych, pogadance pt. „Bezpieczny Internet”, konkursie „Ekoplaneta”, ”Dniu Kobiet”, Szkolnym Klubie Europejskim, który wystawił przedstawienie pt. „Miłość nie jedno ma imię”. Inny zespół zaprezentował widowisko teatralne „List Joli”.

Dalej poczytamy o ponownym ogólnopolskim sukcesie szkoły w programie „Szkoła bez przemocy”, tym razem w tematyce „Sport dobry na wszystko” i co z tego wynika oraz sprawozdanie ze spotkania przedstawicieli gazetek szkolnych (o tych dwóch sprawach LubieHrubie informowało obszernie).

Zespół redakcyjny „Jedyneczka” zaprosił do udziału w Konkursie Plastycznym pt. „Dziennikarz przy pracy” uczniów klas I – VI. Prace konkursowe należy oddać do 18 kwietnia b.r.

Niżej podpisany przedstawił osiągnięcia słynnych absolwentów – sportowców tej szkoły, okazuje się, że było ich wielu, więc na tym nie koniec prezentacji.

Pomimo, że tego roku jak na razie wiosny nie widać, są słowa piosenki „Wiosna” A. Dąbrowskiej. Można poczytać, w jaki sposób mieć piękne włosy, o śledztwie detektywów szkolnych. Klub modelarski „Orlik” przedstawia krok po kroku budowę modelu plastikowego.

Zbliża się lato, wielu uczniów posiada rowery, więc szkolny koordynator do spraw bezpieczeństwa przypomina o zasadach bezpiecznej jazdy, ze znakami drogowymi włącznie.

Poczytamy również o ciekawostkach ze świata, o modzie, są zagadki dla najmłodszych, kącik językowy, żarty, co uczniowie w swoich zeszytach wypisywali, krzyżówka. Jak widać – sporo materiału do czytania i myślenia.

Ciekawe co będzie w następnym numerze, o co postara się zespół redakcyjny „Jedyneczki” w składzie: redaktor naczelny – Aleksandra Lizun, z-ca Aleksandra Szczypek, redaktorzy: Natalia Podgórska, Barbara Szwiec, Paulina Wojtowicz, Magdalena Pukaluk, Izabela Wawrzosek, Agata Dziedzic, Michał Giergiel, Monika Kulik, Michał Łopocki, Aleksandra Jaworska, Amanda Różańska, Karolina Czop, Paula Lewicka, Mateusz Kucharski, Bartosz Cebula, Ewelina Wrona, Mateusz Prystupa, Karol Pogwizd, Konrad Pogwizd, Karolina Sawiniec, Bartek Nowosad, opiekunowie: p. Marta Kuczyńska i p. Marta Stadnicka, korektor tekstu p. Emilia Szczur i pomocnik techniczny p. Arkadiusz Mielniczuk oraz zaproszeni goście?

Opracował – mak