OSP Hrubieszów odznaczona! – ZDJĘCIA

Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie, jako jedna z trzech w województwie, została uhonorowana Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Lubelskiego”.

Reklamy

W niedzielę 26 września, w Zwierzyńcu, odbyły się Wojewódzkie Uroczystości z okazji 100-lecia powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i jubileuszu 115-lecia OSP Zwierzyniec.

Dla OSP w Hrubieszowie to szczególne wydarzenie, zaszczyt i niezapomniane chwile radości, ponieważ nasza jednostka, jako jedna z trzech w województwie została uhonorowana ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej.

Reklamy

Odznaczenie to zawisło na płacie naszego Sztandaru, który mieli zaszczyt do odznaczenia prezentować: Grzegorz Wojtiuk, Jarosław Wojtiuk i Marek Maciejczyk Odznaczenia dokonał Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Marian Starownik.

W uroczystościach uczestniczył także Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, na ręce którego przekazaliśmy LIST GRATULACYJNY od Pani Marty Majewskiej – Burmistrza Miasta Hrubieszowa z okazji 100-lecia Związku.

Druh Waldemar Pawlak nie ukrywał wielkiego zaskoczenia i satysfakcji z tego powodu. Zaszczytem dla nas były gratulacje od byłego Premiera i wspólne foto, dzięki koneksji obecnego Józefa Kuropatwy.
Natomiast z okazji 115-lecia OSP Zwierzyniec na ręce Druha Prezesa Jubilatów Sławomira Bartnika wręczyliśmy piękny GRAWERTON w imieniu naszym i Pani Burmistrz Miasta.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła replika Strażaka Wołyńskiego -1927 wykonana na podstawie oryginału użyczonego nam przez mieszkańca Hrubieszowa pana Jerzego Feliksiaka. To także wielka promocja miasta. Szczegóły powstania repliki w przygotowaniu.

Około 40 różnych wiekowo strażackich pocztów sztandarowych, kompania honorowa, wspaniała – autentycznie młodzieżowa orkiestra dęta, defilada pododdziałów, pedantyczna organizacja i wyjątkowo, jak przystało na strażaków, zamówiona piękna pogoda przez druha Dyrektora Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Grzegorza Szyszko, dopełniają całości pięknego święta strażackich obchodów stulecia naszej służby społeczeństwu.

Za ten szacunek do nas druhu Dyrektorze serdecznie Ci dziękujemy. Hrubieszów dziękuje za odznaczenie.

­

Stanisław Letnianczyn
Prezes OSP Hrubieszów – 105 lat istnienia

(fot. OSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Paweł Walencik nowym dyrektorem PCPR

Hrubieszów: Paweł Walencik nowym dyrektorem PCPR