Ostatnia szansa na pieniądze z Mieszkania dla Młodych!

Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych możemy otrzymać nawet ponad 100 000 złotych dopłaty do własnego mieszkania. Jednak trzeba się spieszyć – ostatnie dofinansowanie możliwe będzie na początku 2018 roku. Eksperci wskazują, że pieniądze mogą rozejść się błyskawicznie!

Reklamy

 

Zakupienie własnego mieszkania to niemałe wyzwanie dla młodej osoby. Właśnie dlatego powstał specjalny program rządowy, którego celem była pomoc w nabyciu pierwszego „M”. Mieszkanie dla Młodych to program działający od początku 2014 roku. W jego ramach można otrzymać dofinansowanie wynoszące od kilkunastu tysięcy złotych do nawet ponad 100 000 złotych.

 

Dzięki programowi można było zakupić mieszkania w Poznaniu na sprzedaż, mieszkania w Krakowie czy w Warszawie, a także w mniejszych miejscowościach, niemniej jednak trzeba było zmieścić się w wyznaczonym wskaźniku lokalizacji. W związku z tym do dopłaty kwalifikowały się głównie mieszkania w tańszych dzielnicach.

 

Od kilku lat program cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Pieniądze w programie na każdy rok dzielone są na połowę – pierwsza jest dostępna z wyprzedzeniem w ramach rezerwacji na kolejny rok, druga uruchamiana jest z początkiem tego roku. Program kończy się z początkiem 2018 roku – to ostatnia szansa, aby wnioskować o pieniądze.

 

Jakie warunki trzeba spełnić?

  • maksymalny wiek osoby ubiegającej się o MDM może wynosić 35 lat (a w przypadku małżonków liczony jest dla młodszego z nich). Również nie dotyczy osób i małżeństw z 3 dzieci.
  • nie można posiadać mieszkania (ani obecnie, ani w przeszłości) – wyjątek stanowią osoby i rodziny mające trójkę dzieci
  • kredyt mieszkaniowy musi być wzięty na kwotę co najmniej 50% ceny mieszkania i 15 lat
  • mieszkanie nie może kosztować więcej niż wynosi wskaźnik podany dla danej lokalizacji

Dopłatę przysługuje do wkładu własnego wymaganego przez banki. Dopłatę 10% otrzymają osoby samotne i małżeństwa bez dzieci. Posiadający 1 dziecko otrzymają 15%, posiadający 2 dzieci 20%, a ci z 3 – 30%. Przy spłacie przedterminowej części kredytu można otrzymać dodatkowe 5% pod warunkiem, że w okresie 5 lat od zakupu lokalu urodzi się (lub przysposobi) trzecie lub kolejne dziecko.

 

fot. mat. sponsora