Oświadczenie hrubieszowskiego szpitala

24 czerwca 2020 roku ok. godziny 2 w nocy z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej otrzymano informację o dodatnim wyniku pacjenta hrubieszowskiego szpitala na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Reklamy

 

Pacjent ten przebywał w Izbie Przyjęć Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie w dniu 23 czerwca 2020 r. w godzinach porannych około jednej godziny, po czym został przewieziony przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do SOR w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu.

Po otrzymaniu informacji o zakażonym pacjencie, natychmiast zostały podjęte wszelkie niezbędne czynności, zapewniające bezpieczeństwo pracownikom i pacjentom szpitala. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Dziesięciu pracowników SP ZOZ w Hrubieszowie przebywa obecnie na kwarantannie, z czego 3 w kwarantannie zbiorowej, a pozostali w kwarantannie domowej. W czasowo zamkniętej Izbie Przyjęć przeprowadzono dokładną dekontaminację wszystkich pomieszczeń i sprzętów, obejmującą dezynfekcję i fumigację. Przeprowadzono dezynfekcję i ozonowanie karetki, którą został przewieziony pacjent, jak również zapobiegawczo wszystkich pozostałych karetek.

W chwili obecnej Izba Przyjęć pracuje w normalnym systemie, pracownicy na wszystkich stanowiskach zostali wymienieni przez osoby nie mające kontaktu z zakażonym pacjentem i osobami przebywającymi obecnie w kwarantannie. Pacjenci przyjmowani są do Szpitala w trybie normalnym.

W związku z powyższym nie ma zagrożenia dla obecnie przyjmowanych i hospitalizowanych pacjentów, a sytuacja w Szpitalu jest pod kontrolą.

 

lek. med. Dariusz Gałecki

Dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie