Oświadczenie Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi pożaru restauracji w Hrubieszowie, który miał miejsce 8 grudnia 2019 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie informuje:

Reklamy

 

1. Nieprawdziwa jest informacja, że zawodowi strażacy potrzebowali „około pół godziny” na dojazd do miejsca pożaru.

Z działań gaśniczych na polecenie komendanta powiatowego sporządzono „Analizę zdarzenia”, w której na podstawie nagrań, stenogramów i rejestratorów ustalono, że dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Hrubieszów na miejsce zdarzenia przybyły już po 2 minutach od przyjęcia zgłoszenia i 13 minut od pierwszej próby kontaktu. Zastępy te przystąpiły niezwłocznie do działań ratowniczo-gaśniczych.

Reklamy

2. Nieprawdą jest, że na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dwa zastępy hrubieszowskiej PSP pojawiły się o godz. 03.12. Tymczasem pierwsze jednostki OSP na miejsce pożaru przybyły dopiero po godzinie 03.30.

3. W wyniku przeprowadzonej Analizy zdarzenia oraz postępowania wyjaśniającego nie stwierdzono nieprawidłowości przy dojeździe i prowadzeniu działań gaśniczych. Uchybienia miały miejsce wyłącznie przy przyjmowaniu zgłoszenia (zwłoka ok. 11 minut). W celu wyjaśnienia tych nieprawidłowości zabezpieczono materiały i skierowano sprawę do komisji dyscyplinarnej przy Komendancie Wojewódzkim PSP w Lublinie, która określi ewentualną winę i karę dla dyżurnego operacyjnego.

Podkreślenia wymaga, że w zakresie organizacyjnym nie stwierdzono żadnych uchybień po stronie jednostki.

Chciałbym jednocześnie, w imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie zachęcić wszystkich dziennikarzy i przedstawicieli mediów do kontaktu i korzystania z pracy służby prasowej KP PSP w Hrubieszowie. Numery telefonów kontaktowych do oficerów prasowych znajdują się na stronie www KP PSP w Hrubieszowie.

Jesteśmy służbą transparentną i nie mamy nic do ukrycia – służymy szybką i rzetelną informacją za prawdziwość której ponosimy pełną odpowiedzialność.

 

Z poważaniem:

st.kpt. Piotr Sendecki

oficer prasowy KP PSP w Hrubieszowie

 

fot. OSP Dziekanów, KP PSP w Hrubieszowie

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Dlaczego Straż Pożarna przyjechała do pożaru Szałasu tak późno?

WIADOMOŚCI – Pożar restauracji w Hrubieszowie – straty oszacowano na 100 tysięcy. Nowe zdjęcia i szczegóły

WIADOMOŚCI – Pożar restauracji w Hrubieszowie. Interweniowało 11 zastępów straży pożarnej