Oświadczenie

Wydawało mi się, że źródło, z którego otrzymałem informację o cenie montowanych w blokach HSM skrzynek pocztowych jest wiarygodne. Pomyliłem się. Być może był to ludzki błąd, być może celowe działanie, albo nawet zwyczajna prowokacja. W tym momencie nie jest to już istotne.

Reklamy

br />Oprócz tego, że znowu okazało się, że nie każdy człowiek zasługuje na zaufanie.

Jak ktoś słusznie zauważył, trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu i z pokorą potrafić posypać głowę popiołem, co niniejszym czynię – bowiem tylko ten, który niczego nie robi, nie popełnia błędów.

Oto oświadczenie, którego żąda ode mnie Rada Nadzorcza HSM.

„ Przepraszam członków Rady Nadzorczej HSM im.St.Staszica w Hrubieszowie za podane w dniu 2007-05-13 I godz. 09:37 na stronie internetowej lubiehrubie.pl kłamie w podpisie „mac” , nieprawdziwe stwierdzenia sugerujące, że Rada Nadzorcza HSM nie dopełniła obowiązku nadzoru w zakresie kontrolowania wydatków przy zakupie montowanych skrzynek w blokach HSM , których rzekoma cena za okienko wyniosła 230 zł a więc za lO-mieszkaniową klatkę 2300 zł. ” , a których cena faktycznie jest 5-cio krotnie niższa.

Mac

Na zakończenie chciałbym jedynie zauważyć, że artykuł, w którym pojawiła się powyższa suma, ukazał się 13 maja i od tego czasu RN HSM nie skorzystała z prawa do zamieszczenia na łamach lubiehrubie.pl sprostowania – które chętnie bym opublikował, zważywszy, że w zwyczaju portalu jest publikowanie wszelkich informacji, które do nas docierają, a sprawa na dodatek nie dotyczyła skrzynek, tylko działalności SKK Słoneczko.

Niestety, muszę stwierdzić, że polityka informacyjna HSM na miarę obecnych czasów nie istnieje. Dobrym na to przykładem jest brak strony internetowej, z której można by było informacje dotyczące działalności HSM czerpać, bądź też je weryfikować…

Na początku działalności lubiehrubie.pl kilkukrotnie zwracałem się z prośbą, by w imię interesu członków i samej HSM dzielono się ze społeczeństwem informacjami dotyczącymi nowych inwestycji, remontów, organizowanych przez spółdzielnię imprez – niestety, moje prośby pozostały bez odpowiedzi, a w półtorarocznej historii portalu zdarzyło się bodaj raz, że otrzymałem maila od SKK Słoneczko. Wszelkie informacje na temat HSM zdobywam w związku z tym w sposób mniej oficjalny, co też w głównej mierze przyczyniło się do nieporozumienia w sprawie ceny skrzynek.

Nie chodzi o zaognianie konfliktu – te służby, organizacje i instytucje, które współpracują z lubiehrubie.pl dobrze wiedzą, że nigdy nie chodziło nam o szukanie niepotrzebnych sensacji i głównym zadaniem, które przyjęliśmy jest informowanie mieszkańców o wszystkim, co się dzieje w mieście i powiecie. Staramy się również w naszych artykułach merytorycznie być jak najdalej od zarzucanego nam poziomu brukowca – jeśli zaś chodzi o zamieszczane na portalu komentarze – niestety na ich poziom nie mamy zbyt wielkiego wpływu, ale uważamy, że tego typu forum, nawet biorąc pod uwagę wszelkie związane z tym niedogodności, ma prawo w demokratycznym państwie istnieć.

Mam nadzieję, że w przyszłości również z HSM uda nam się współpracę nawiązać.
Przynajmniej z naszej strony wola taka istnieje!