Oto nasze 10-lecie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Pod takim hasłem 29.09.2009 r. odbywały się obchody Dnia Patrona i jubileuszu 10-lecia Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie.

***

W kameralnym gronie, z najbliższymi współpracownikami ze Szkoły Podstawowej nr 1, społeczność szkoły świętowała tak doniosłe wydarzenie, jak założenie w roku 1999 naszej placówki.

Uroczysta akademia nawiązywała do historii Gimnazjum, do jego początków i ludzi, którzy włożyli wiele wysiłku, by szkoła istniała i funkcjonowała.

Motywem przewodnim przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas III i I był powrót do przeszłości, w którą wprowadzał widzów Jan Długosz, opowiadając o momentach świetności patrona Gimnazjum, króla Władysława Jagiełły.

Uroczystość wzbogacona o prezentacje multimedialne była nie tylko wielkim przeżyciem estetycznym, ale również ciekawą lekcją historii, która przekazana w tak przystępnej formie zainteresowała nie tylko uczniów samego Gimnazjum, ale też naszych gości – Dyrekcję oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którym serdecznie dziękujemy za obecność.

Życzymy powodzenia, na następne 10 lat, nie tylko sobie, ale także wszystkim Gimnazjom, które w tym roku świętują swoje powstanie.

***

tekst
Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009