Otwarcie Deptaka – Hrubieszów 2015

Święcona woda, ogień, disco-polo, iluzja, darmowy tort i grochówka oraz polityka – tak w skrócie można przedstawić to co działo się na imprezie w piątek 28 sierpnia p.n. „Wakacyjny finish i otwarcie deptaka w Hrubieszowie”.

Reklamy


Genezę rewitalizacji ul. Rynek, a także bazaru przy ul. Ludnej, parku miejskiego, budynku przy ul. Staszica oraz ogrodzenia cerkwi przedstawił burmistrz miasta Tomasz Zając. W swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że obecny deptak dobrze będzie służył mieszkańcom miasta mimo wielu emocji i kontrowersji jakie budziła jego realizacja.

Poświęcenia placu dokonali ks. proboszcz Wiesław Oleszek, Ks. prałat Andrzej Puzon oraz proboszcz Parafii prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny – Jan Kot, którzy uczestniczyli również w historycznym momencie przecięcia wstęgi.

Oprócz grochówki była słodka niespodzianka ufundowana przez Krainę Ciast i Tortów, a występy artystyczne rozpoczęli mali wokaliści Hrubieszowa. Na scenie wystąpił zespół Strych, który nagradzał swoich fanów płytami i plakatami. Kolejno wystąpiły zespoły: Sonic oraz zwycięzca programu Disco Star – zespół Yago Yoong.

Z zabawnym show wystąpił sztukmistrz z Wrocławia – Łukasz Witkowski. Najciekawszym jednak punktem programu był występ grupy kuglarskiej „Iluzja” z Werbkowic. Taniec z ogniem późnym wieczorem w wykonaniu młodych dziewcząt wywołał spore zainteresowanie publiczności. Ten udany wieczór zakończył się projekcją kina plenerowego i filmem Wkręceni 2.

Miejmy nadzieje, że ul. Rynek po rewitalizacji w przyszłości będzie spełniać rolę nie tylko wybrukowanego placu ale i miejsca na tego rodzaju imprezy.


Wideo »


Zdjęcia: Sławomir Kędziera, Paweł Sikorski
Montaż: Sławomir Kędziera
Czytał: Patryk Bedliński
hrubieszow.tv