Paczka dla bohatera. Walczyli dla nas, zawalczmy za nich!

Już po raz drugi zorganizowana zostanie w Hrubieszowie wielkanocna zbiórka pod nazwą „Paczka dla Bohatera”.

Reklamy


Zbiórkę będzie prowadzona od 1 marca do 8 kwietnia 2017 roku w budynku Urzędu Miasta Hrubieszowa, w dni robocze, w godz. 7.30 – 15.30.

Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL.

Reklamy

Ponadto uczestnictwo w akcji ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie oraz osób jej zasłużonym.

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017 roku w polskich mundurach, wspólnie z przyjaciółmi żołnierzami Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Policji, Straży Więziennej i Granicznej paczki zostaną rozwiezione do naszych Bohaterów.

 

Zbierane będą:

Produkty z długim terminem przydatności np: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, olej , syropy, witaminy, kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery etc.

Artykuły chemiczne i do higieny np: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce, ręczniki etc…

 

Wydarzenie na facebook’u: 

https://www.facebook.com/events/213098799155137/

 

Patronaty objęło m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Agencja Mienia Wojskowego, Instytut Pamięci Narodowej, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.