Panele akustyczne i ich szerokie zastosowanie – wszystko, co trzeba wiedzieć

Trudno wyobrazić sobie efektywnie funkcjonujące studio nagraniowe czy kino domowe bez odpowiedniej akustyki. A tę zagwarantują nam profesjonalne panele akustyczne, przekładające się na zadowolenie nawet najbardziej wymagającego audiofila. Panele wykorzystywane są przez niezliczonych specjalistów, działających w daleko odmiennych branżach. Nie czekaj więc dłużej i już teraz sprawdź, jak zapewnić sobie najwyższej jakości akustykę!

  1. Rodzaje paneli akustycznych.
  2. Gdzie montować panele?
  3. Wysokiej jakości producent.

Profesjonalne dekoracyjne panele akustyczne to ustroje montowane w studiach nagraniowych, salach kinowych i koncertowych, ale również biurach czy salach konferencyjnych. Słowem: sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędna jet wysoka jakość akustyczna. Należy przy tym pamiętać, że na rynku znajduje się kilka typów paneli, różniących się między sobą sposobem wykonania i działaniem. Dlatego też w pierwszej kolejności warto poznać ich cechy charakterystyczne…

Rodzaje paneli akustycznych

Na pewno rzuci się nam w oczy podstawowy podział paneli na ustroje rozpraszające oraz pochłaniające. Panele rozpraszające to tzw. Dyfuzory Akustyczne (o których więcej dowiemy się na stronie producenta: asound.pl/akustyka-pomieszczen/dyfuzory-akustyczne), z kolei pochłaniające to Absorbery. To jednak nie jedyne modele paneli akustycznych dostępne dla użytkowników. Możemy wyposażyć się w Hybrydowe panele dźwiękochłonne – posiadają one cechy zarówno Dyfuzorów, jak i Absorberów.

Gdzie montować panele?

Panele akustyczne dekoracyjne to prawdziwa ozdoba każdego pomieszczenia. Ich zróżnicowany design pozwala na swobodny dobór ustrojów w praktycznie dowolnym stylu. Co jednak istotne, zwróćmy uwagę na miejsce montażu, zwłaszcza jeśli są to ściany akustyczne do biura. Ważne są wielkość pomieszczenia oraz końcowy efekt, jaki chcemy osiągnąć. Dźwięk powinien rozchodzić się swobodnie, nie tworzyć długiego pogłosu, dudniącego basu, a także echa.

Wysokiej jakości producent

Ustroje akustyczne to specjalistyczne produkty, które mają zagwarantować swoim użytkownikom najwyższą jakość dźwięku. Pamiętajmy więc, żeby zawsze kierować się ku renomowanym producentom. Posiadając olbrzymie doświadczenie, wiedzę, ale też prawdziwą pasję, tylko oni dostarczą nam panele akustyczne wykonane z wytrzymałych, a także bezpiecznych materiałów (w tym trudnopalnych). Idealnym przykładem jest marka asound.pl, co jednogłośnie potwierdzają jej klienci.

­

(tekst i fot. mat. partnera)