Panorama Wrocławia – gdzie zobaczysz najpiękniejszą?

Przyjeżdżasz do Wrocławia? To miasto o niezwykłym uroku, który docenisz jeszcze bardziej, jeśli spojrzysz na Stolicę Dolnego Śląska z najwyższych punktów widokowych. Sprawdź, które z nich gwarantują Ci najpiękniejszą panoramę Wrocławia. Podpowiadamy też, jak wybrać apartament we Wrocławiu idealny dla turystów.

Reklamy

 

Katedra Wrocławska

Idąc ulicą Katedralną (od Mostu Tumskiego), dojdziesz do Katedry św. Jana Chrzciciela. Ta zniszczona podczas II wojny światowej budowla, dziś zachwyca swoim wyglądem. W środku znajdziesz dzieła sztuki, pamiątki historyczne, a także największe w Polsce pod względem liczby głosów organy.

To także tutaj spojrzysz na Wrocław z innej perspektywy. Bo z katedralnej wieży, która ma aż 97 metrów wysokości, roztacza się piękny, panoramiczny widok na Ostrów Tumski i całe miasto. Platforma widokowa czynna jest przez cały rok. Dokładne dni i godziny otwarcia Katedry w danym miesiącu możesz sprawdzić tutaj. Za bilet na wieżę widokową zapłacisz 8 zł.

Bazylika św. Elżbiety

To inaczej kościół Garnizonowy, czyli gotycka budowla powstała w XIII wieku przy północno-zachodnim narożniku rynku. Znajduje się tu wiele pamiątek historycznych – od XV-wiecznych fresków po XVIII-wieczne epitafia. W Bazylice można podziwiać kaplice historyczne, np. kaplicę Polskiego Państwa Podziemnego, kaplicę Zesłańców Sybiru czy kaplicę Katyńską. Do Bazyliki dostaniesz się w 5 minut spacerem z Placu Dominikańskiego, mijając Silver Apartments – budynek z popularnymi apartamentami we Wrocławiu.

Z bazyliki wznosi się wieża wysoka na prawie 92 metry. Roztacza się z niej cudowny widok na centrum miasta, ale także odleglejsze zabudowania. Przy dobrej pogodzie zobaczysz stąd nawet… Śnieżkę! Wieża widokowa nie jest czynna cały rok, a jedynie w sezonie, czyli od kwietnia do października. W tych miesiącach na wieżę możesz wejść codziennie między 10:00 a 19:00. Bilet kosztuje 5 zł.

Sky Tower

Sky Tower to powstały w 2012 roku kompleks biurowo-mieszkalny. W roku, w którym kończono pracę nad budynkiem, był on najwyższą tego typu budowlą w Polsce (212 metrów). W budynku zaplanowano miejsce zarówno dla lokali usługowych i handlowych, jak i luksusowych apartamentów we Wrocławiu, których mieszkańcy cieszą się pięknym widokiem na aglomerację.

Na 49. piętrze drapacza chmur znajduje się punkt widokowy z panoramicznym widokiem na wschodnią część miasta. Bilet do punktu widokowego kupisz w kasie biletowej na 1. piętrze galerii handlowej (18 zł), a na 49. piętro wjedziesz windą szybkobieżną (wejście znajduje się od ul. Gwiaździstej).

Wieża Matematyczna

To część gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego – zachwycającego budynku znajdującego się przy Placu Uniwersyteckim 1. Wieża Matematyczna stanowi dawne Obserwatorium Astronomiczne (XVIII wiek), dlatego na jej posadzce znajdziesz zachowaną do dzisiaj wyrytą linię południkową.

Wieża Matematyczna należy do wystaw Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Czynna jest przez cały rok z wyjątkiem świąt państwowych i kościelnych. Z tarasu wieży o wysokości 42 metrów roztacza się widok na Wyspę Słodową i Stare Miasto. Bilet na 2 wystawy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, np. Wieżę Matematyczną i Aulę Leopoldyńską, kosztuje 12 zł.

Gdzie nocleg we Wrocławiu?

Najlepszą lokalizacją na wynajęcie apartamentu we Wrocławiu jest Plac Dominikański. To serce Wrocławia, w którym przecinają się główne linie tramwajowe i autobusowe miasta. To także idealny punkt startowy dla pieszych wycieczek do większości najciekawszych miejsc w mieście – do Rynku, Panoramy Racławickiej, Dzielnicy Czterech Świątyń, Ostrowa Tumskiego i wielu innych.

Jeśli chcesz mieszkać przy Placu Dominikańskim, postaw na nocleg w apartamencie Silver Apartments we Wrocławiu. To aparthotel zlokalizowany w budynku Justin Center, a więc naprzeciwko samej Galerii Dominikańskiej – najpopularniejszego centrum handlowego i miejsca spotkań Wrocławian.

W cenie apartamentu Silver Apartments dostajesz nie tylko nocleg we Wrocławiu w doskonałej lokalizacji, ale także w pełni wyposażone mieszkanie, nawet 3-pokojowe! Jako gość aparthotelu Silver Apartments możesz także korzystać z własnego miejsca parkingowego na podziemnym parkingu budynku, a także cieszyć się usługą sprzątania w cenie.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)