Papierosy nie odjechały znad Buga – SG z Hrubieszowa udaremniła próbę przemytu – ZDJĘCIA

Tylko w ciągu jednej doby, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali „na granicy zielonej” przemycone papierosy o wartości ponad 330 tys. złotych.

Reklamy

2 sierpnia, funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Hrubieszowie, Skryhiczynie i Woli Uhruskiej, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili trzy różne próby przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

Na terenach przygranicznych w powiecie hrubieszowskim i chełmskim, ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią.  Zostały one wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski.

Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać wywieziona w głąb kraju. Wartość przemyconego towaru oszacowano na łączną kwotę ponad 330 tys. złotych.

We sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze. Obecnie ustalani są sprawcy udaremnionych przemytów.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Zamość: Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku sanepidu – 10 tys. za wskazanie podpalacza – ZDJĘCIA, WIDEO

Zamość: Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku sanepidu – 10 tys. za wskazanie podpalacza – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie