Papierosy w rudzie

Przemyt tysiąca paczek papierosów udaremnili w piątek 2 listopada funkcjonariusze Służby Celnej z Hrubieszowa. Kontrabanda jechała w pociągu towarowym z rudą żelaza.

Reklamy

Kolejny już raz zainstalowany na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrubieszowie skaner do prześwietlania wagonów kolejowych nie dał szans przemytnikom. Kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym przewożącym z Ukrainy ładunek rudy żelaza. Dzięki obrazowi uzyskanemu w wyniku prześwietlenia wagonów promieniami rentgenowskimi,  celnicy z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości bezbłędnie wytypowali do szczegółowej kontroli jeden z nich.  W środku znajdowało się tysiąc nie zgłoszonych wcześniej do odprawy celnej paczek papierosów.

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych wyrobów tytoniowych to ponad 10 tys. zł.

Sprawcy przemytu ani właściciela nielegalnego towaru nie udało się ustalić. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

Od początku tego roku funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali na terenie województwa lubelskiego 7,3 miliona paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 70 mln zł.

 

Info i foto: SCRP