Pasja Michała

Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do przedstawiania uczniów mających ciekawe pasje i zainteresowania. Zapewne wśród czytelników są osoby, które warto pokazać na łamach portalu LubieHrubie. Jednym z nich jest Michał Janiec.

Reklamy

i>Nazywam się Michał Janiec. Mieszkam w Hrubieszowie i mam 17 lat. Obecnie jestem uczniem drugiej klasy technikum (zawód: kucharz, klasa II T4c). Uczęszczałem do Przedszkola nr 5, później chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, a obecnie jestem uczniem Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Swoje pierwsze kroki na scenie stawiałem w grupie teatralnej „GAMA”, w której jestem do tej pory. Swych sił próbowałem również w wolontariacie i kabarecie. Praca w wolontariacie polegała na tym, że pomagałem organizować zabawy dla dzieci, które przychodziły w wakacje lub ferie do Domu Kultury. Pomagałem też przygotowywać scenografię na różne przedstawienia, ćwiczyłem dykcję na próbach, poznawałem znaczenia obcych mi słów. Kabaret wspominam jako ciekawą i przyjemną przygodę.

Działalność w „GAMIE” wykształciła we mnie odpowiedzialność za swoje czyny i nauczyła mnie przyjmowania krytyki i odpowiedzialności za to co robię. Granie w różnych przedstawieniach nieustannie przynosi mi wiele radości, ponieważ mogę występować przed ludźmi, a to daje mi największą satysfakcję.

Grałem w takich przedstawieniach jak: „Kartoteka” T. Różewicza, „Zemsta” A. Fredry, „Straszliwy wychowawca” S. I. Witkiewicza, a także w spektaklach patriotycznych. Nie były to role głównych bohaterów, ale dla mnie jednak znaczące. Cieszę się, że mogłem sprawdzić się na deskach teatru i poczuć się jak prawdziwy aktor.

***

Info:
ZS nr 1 w Hrubieszowie