Pasowanie na ucznia w hrubieszowskiej Dwójce

14 grudnia 2018 roku dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Uroczystość pasowania odbyła się w hali sportowej o godzinie 8.30. Uczniom, rodzicom i nauczycielom towarzyszyły w tym dniu duże emocje. Dzieci świetnie wykonały zadania, do których przygotowywały się pod okiem wychowawczyń – pani Marty Piątkowskiej-Mazurek i pani Katarzyny Beń. Nad poprawnością wykonania zadań czuwała komisja w składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Jurczyński oraz zastępca dyrektora szkoły pan Artur Dąbrowski.Komisja nagradzała uczniów punktami – słoneczkami, a uczennice klasy 4C i 4B Anastazja Gumiela i Nikola Kusiak pomagały młodszym kolegom przejść przez kolejne etapy „egzaminu”.

Następnie odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły a potem pasowanie na ucznia, którego dokonali panowie dyrektorzy, symbolicznie dotykając ramienia każdego ucznia olbrzymim ołówkiem.

Wychowawczynie wręczyły swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, a uczniowie klasy 2B piękne laurki. Po „sesji fotograficznej” dzieci udały się do stołówki szkolnej na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Imponującą dekorację przygotowała pani Bogusława Hrycaj, a nad oprawą muzyczną czuwał pan Marcin Mróz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu tej wspaniałej uroczystości. Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz samych piątek i szóstek.

 

zdjęcia>>>

http://zsm2.hrubieszow.info/pasowanie-na-ucznia-szkoly-podstawowej-nr-2-w-hrubieszowie/#gallery_2018

 

tekst: Katarzyna Beń, fot.: Marcin Mróz