PCK otwiera dzienny Klub Seniora w Hrubieszowie

W najbliższy czwartek, 7 marca o godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Klubu Seniora CZAS w Hrubieszowie, nowego miejsca na mapie inicjatyw społecznych naszego miasta powstałego z myślą o seniorach.

Reklamy

 

CZAS, czyli Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów to projekt Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który będzie realizowany w 15 miastach naszego województwa. Obejmuje on utworzenie sieci Klubów Seniora otwartych codziennie i oferujących szereg różnych aktywności dla seniorów. 

Projekt wystartował również w Hrubieszowie. Klub Seniora CZAS ma swoją siedzibę przy ulicy 3 Maja 7, w budynku HDK. Jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. 

– Chciałabym, aby nasz Klub był miejscem, w którym  seniorzy czują się u siebie, otoczeni przyjazną, domową atmosferą, miejscem, gdzie mogą realizować lub odnaleźć swoje pasje, nawiązywać przyjaźnie i spędzać pożytecznie czas – mówi Dorota Stronkowska, animatorka klubu i koordynatorka projektu CZAS w Hrubieszowie. – Oprócz szerokiego wachlarza zajęć zapewnimy uczestnikom miejsce spotkań, gdzie będą mogli wypić kawę czy herbatę, porozmawiać, poczytać lub pograć w gry.

Seniorzy będą mogli nieodpłatnie skorzystać z wielu zajęć i aktywności. Do wyboru będą wykłady prozdrowotne, spotkania z dietetykiem, zajęcia sportowe, edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, zajęcia muzyczne, rękodzielnicze, komputerowe, językowe, wycieczki, wspólne wyjścia do kina, teatru i spotkania integracyjne. Oprócz tego seniorzy będą mogli bezpłatnie korzystać z porad psychologa i prawnika. Ostateczny kształt i harmonogram zajęć będzie zależał od potrzeb i zainteresowań uczestników. Przy Klubie będzie również funkcjonowała wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego. 

CZAS, czyli Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów to projekt realizowany przez PCK w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkie chętne osoby w wieku 60+ serdecznie zapraszamy do udziału w Klubie Seniora CZAS, zapisać można się codziennie w siedzibie Klubu (wejście z boku HDK).