Pełnomocnik PiS Maryla Symczuk w sprawie działań starosty Anety Karpiuk i rezygnacji dyrektora szpitala

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Hrubieszowskim – Maryla Symczuk przesłała do naszej redakcji stanowisko w sprawie działań starosty hrubieszowskiego Anety Karpiuk i rezygnacji ze stanowiska dyrektora SP ZOZ Dariusza Gałeckiego.

Reklamy

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej komentarzami krytycznie oceniającymi działania Starosty Hrubieszowskiego Pani Anety Karpiuk, które w sposób jednoznaczny wskazują na jej przynależność do partii Prawo i Sprawiedliwość informuję że:

1. Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk po wcześniejszym zawieszeniu, nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a w Radzie Powiatu Hrubieszowskiego nie funkcjonuje koalicja PiS i PSL;

Reklamy

2. Krytycznie oceniamy politykę kadrową prowadzoną przez Starostę Anetę Karpiuk, (np.: odwołanie dyrektora PUP);

3. Krytycznie oceniamy skonfliktowanie się Starosty Anety Karpiuk z niektórymi samorządami powiatu hrubieszowskiego, instytucjami oraz podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą w naszym powiecie.

Tytułem wyjaśnienia warto wspomnieć, że członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości Pani Anety Karpiuk oraz radnego Marcina Zająca po wcześniejszym zawieszeniu ustało na skutek złożonych przez nich rezygnacji z dniem 16 października 2020 roku. Dlatego też łączenie podejmowanych przez ww. osoby działań i aktywności nie mogą być łączone z działalnością Prawa i Sprawiedliwości.

Szczególne zaniepokojenie wyrażam w związku z konfliktem pomiędzy dyrektorem SP ZOZ w Hrubieszowie Panem Dariuszem Gałeckim oraz Starostą Anetą Karpiuk czego efektem było złożenie rezygnacji ze stanowiska dyrektora SP ZOZ przez Pana Dariusza Gałeckiego. W naszej ocenie doprowadzenie do sytuacji, w której dyrektor SP ZOZ nie widzi możliwości dalszej współpracy ze Starostą Anetą Karpiuk jest zdarzeniem niebezpiecznym, godzącym w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców.

W imieniu członków i sympatyków PiS z powiatu hrubieszowskiego, biorąc pod uwagę aktualne zagrożenie epidemiczne oraz dotychczasowe zaangażowanie dyrektora Dariusza Gałeckiego w „walkę” z pandemią, liczne inicjatywy na rzecz podniesienia jakości świadczonych usług zdrowotnych, modernizację oddziałów szpitalnych, pozyskiwanie sprzętu medycznego oraz troskę o personel medyczny wyrażam sprzeciw wobec działań Starosty Anety Karpiuk deprecjonujących działalność dyrektora Dariusza Gałeckiego.

Maryla Symczuk

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Hrubieszowskim


Zobacz też:

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

 

LubieHrubie na Instagramie