Pełny Tornister 2018 – zebrano 382 kg żywności i 1.892 zł.

W dniach 4 – 5.10.2018 roku przeprowadzono w Hrubieszowie coroczną zbiórkę żywności i kwestę „Pełny Tornister”.

Reklamy

 

Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem”, a przeprowadzili wolontariusze ze szkół podstawowych nr 1 i 3 w Hrubieszowie,  w Werbkowicach i Dąbrowie, Zespołu Szkół nr 2 i Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych.

Ogółem zebrano 382 kg żywności oraz datki pieniężne w wysokości 1.892 zł., które zdeponowano na rachunku bankowym stowarzyszenia.

Reklamy

Zbiórkę i kwestę przeprowadzono w pobliżu największych placówek handlowych w Hrubieszowie, z przeznaczeniem na wsparcie dzieci cierpiących na niedożywienie i głód ze szkół hrubieszowskich i szkół z powiatu hrubieszowskiego, które wzięły udział w zbiórce.

 

źródło i fot. Organizatorzy i Uczestniczy


***


Podziękowania

Hrubieszowianie i mieszkańcy Powiatu jak zawsze okazali swoją hojność. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie otrzymali od Państwa  382,190 kilogramy produktów żywnościowych na wsparcie dzieci cierpiących na niedożywienie i głód, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu i do rąk własnych potrzebującym. W tym roku była też z nami młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie i w Werbkowicach! Datki to 1.892,01 zł.

Zebrane środki zostaną przeznaczone wyjazd edukacyjno – rekreacyjny do basenu w Zamościu.

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 100 wolontariuszy, którymi byli uczniowie oraz członkowie stowarzyszenia i nauczyciele ze szkół.

W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele SP nr 1 i 3 w Hrubieszowie, ZS nr 2 im. St. Staszica w Hrubieszowie, Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie, SP w Dąbrowie i w Werbkowicach oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: obydwie Stokrotki, obydwa Groszki, hurtownia spożywcza Edmunda Majdera, sklep firmowy Łuków, Carrefour, Mrówka I Brico Marche w Hrubieszowie.

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy zadowoleni, że szkoły wychowują ludzi wrażliwych i dostrzegających problemy innych. Dziękujemy nauczycielom: Annie Karkuszewskiej, Marzannie Bednarczuk, Annie Pękowskiej, Jolancie Korneluk, Katarzynie Lachowskiej, Ninie Oktaba, Elżbiecie Szpakowskiej, Agnieszce Kowalskiej, Ewelinie Perehubce, Małgorzacie Waszyńskiej, Justynie Kucy, Adrianowi Maciągowi, Bożenie Baran, Zuzannie Ciesielczuk, Dorocie Abramiuk, Małgorzacie Cios i Monice Wołos za to, że znajdują czas dla potrzebujących.

Słowa uznania kierujemy również do strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie na czele z komendantem Stanisławem Letniańczynem, która oddelegowała Grzegorza Wojtiuka i Rajmunda Kulczyńskiego oraz udostępniła środek transportu. Dziękujemy drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która przygotowała ulotki i identyfikatory oraz firmie Bruno, która bezpłatnie wydrukowała plakaty.