Pendrive 32 GB, 64 GB? A może 256 GB? Przegląd popularnych pendrive’ów

Trudno wskazać osobę, która nie miałaby w swoim domu lub w biurze przynajmniej jednego pendrive’a. Nic dziwnego – pendrive to jedno z tych urządzeń, które okazują się niezastąpione w sytuacji, gdy chcemy przenieść na inny komputer dużą liczbę plików czy szybko wyświetlić na nim jakiś dokument.

 

Kluczową rzeczą przy wyborze pendrive’a jest jego pojemność. Jak dopasować ją do swoich potrzeb? Kiedy postawić na niedrogi pendrive 32 GB, a kiedy lepiej wybrać urządzenie o zdecydowanie większej pamięci? Sprawdź w naszym dzisiejszym poradniku i zestawieniu popularnych pendrive’ów do 200 zł.

 

Pendrive 32 GB czy więcej? Jak dopasować pojemność pendrive’a do swoich potrzeb?

Pendrive o pojemności 32 GB jest nośnikiem, który sprawdzi się w przypadku osoby zamierzającej przechowywać na nim jedynie niewielką liczbę plików. Standardowy pendrive 32 GB pomieści około 10 filmów HD. Dla wielu z nas taka pojemność może okazać się niewystarczająca, dlatego warto przemyśleć, jak wiele rzeczy masz na nim zamiar zmieścić.

Korzystasz na co dzień z różnych pamięci USB i kolejny pendrive ma być tylko ich uzupełnieniem? Nie przepłacaj – większa pamięć to przecież wyższa cena urządzenia – i zdecyduj się na model o podstawowych parametrach (sprawdź ofertę na pendrive’y 32 GB). Z drugiej strony, jeśli wiesz, że dany pendrive będzie w praktyce jedynym miejscem do przechowywania dokumentów, zainwestuj w niego więcej. Optymalnym rozwiązaniem będzie tu pendrive o pojemności przynajmniej 256 GB.

 

Najpopularniejsze pendrive’y. Wybierz swój

 

Pendrive Kingston DTLPG3 32 GB

Zaczynamy z wysokiego C, czyli od pendrive’a 32 GB DTLPG3 kultowej już na rynku pendrive’ów marki Kingston. Zastosowane w nim technologie umożliwiają szyfrowanie danych oraz stworzenie kopii zapasowej w chmurze. Interfejs 3.0 pozwala odczytywać dane z prędkością 135 MB/s – 2 razy więcej niż w interfejsie starszej generacji!

Pendrive 64 GB Adata S102 Pro AS102P-64G-RBL

64-gigabajtowy pendrive Adata S102 Pro odczytuje dane z prędkością 100 MB/s. Przeznaczono go do urządzeń wyposażonych w port USB 3.0. Urządzenie objęte jest wieczystą gwarancją.

Pendrive 128 GB Patriot PEF128GSRE3

Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że pamięć Patriot PEF128GSRE3USB to urządzenie do zadań specjalnych. Jego prędkość zapisu wynosi 100 MB, a samego odczytu… aż 400 MB/s. Urządzenie obsługuje interfejs USB 3.1.

Pendrive 256 GB SanDisk SDCZ430-256G-G46

Zestawienie zamyka pendrive SanDisk SDCZ430-256G-G46. Podobnie jak model Kingston wyposażony został w zabezpieczenia, które mają za zadanie chronić Twoje pliki przed dostępem niepowołanych osób. Prędkość odczytu danych oscyluje wokół 130 MB/s.

Pendrive – cena

Jak widać, wpływ na ostateczny koszt pendrive’a ma nie tylko pojemność, ale też obecność dodatkowych udogodnień, takich jak możliwość szyfrowania dostępu, wysoka prędkość odczytu danych czy rozpoznawalność producenta. Solidny pendrive Kingston, SanDisk czy Adata to wydatek co najmniej 50 zł – w wielu sytuacjach lepiej więc udać się do renomowanego sprzedawcy (takiego jak Neonet) zapłacić za niego trochę więcej.

 

(tekst i fot. mat. partnera)