20 czerwca 2024

Pięć Twarzy Ewy – promocja książki Ewy Puszek-Nowak

19 marca w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się promocja debiutanckiej książki Ewy Puszek-Nowak zatytułowanej „Pięć twarzy Ewy”.

Reklamy

 

Chociaż autorka ma już debiut literacki na swoim koncie, bowiem była drukowana w almanachach ogólnopolskich, w „Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym” i innych wydawnictwach pokonkursowych, to właśnie tomik „Pięć twarzy Ewy” jest zbiorem w pełni prezentującym twórczość Ewy Puszek-Nowak.

Poetka od pokoleń związana jest z Ziemią Hrubieszowską, tu pracuje jako wychowawca młodzieży, prowadzi amatorski teatr „Metamorfoza”, bierze udział w konkursach recytatorskich jako jurorka, zajmuje się domem i rodziną. Od kilku lat związana jest z Klubem Literackim Ziemi Hrubieszowskiej i tu właśnie na dobre rozpoczęła się jej przygoda z literaturą. Ewa Puszek-Nowak zdobyła szereg nagród w konkursach poetyckich i prozatorskich o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Reklamy

Książka „Pięć twarzy Ewy” stanowi zbiór ponad pięćdziesięciu wierszy, podzielonych tematycznie na pięć części. Poetyka Ewy Puszek-Nowak urzeka dynamiką opisów, wyczuciem chwili, delikatnością utkanego obrazu, magią słowa i zmiennością nastrojów. Autorka porusza przeróżne tematy: religijne, filozoficzne, patriotyczne, historyczne; nie stroni od żartów i baśni. „Pięć twarzy Ewy” to przepiękny cykl poetycki, nad którym unosi się duch melancholii.

Promocja książki zgromadziła ludzi kultury, oświaty, przyjaciół, kolegów z pracy i rodzinę. Na promocji nie zbrakło przewodniczącej Rady Miasta p. Anny Świstowskiej, która zawsze wspiera inicjatywy Klubu Literackiego. Burmistrza Hrubieszowa reprezentował Janusz Policha. Wśród gości znalazła się też Katarzyna Archimowicz, znana polska pisarka.

Reklamy

Promocję uświetnił występ grupy teatralnej „Acrimonium” z HDK (która ćwiczyła pod okiem znanych artystów polskich, goszczących w Hrubieszowie) i grupa „Metamorfoza” z bursy międzyszkolnej, przygotowana przez bohaterkę spotkania Ewę Puszek-Nowak.

Klubem Literackim Ziemi Hrubieszowskiej i grupą teatralną „Acrimonium” opiekuje się instruktor Maria (Majka) Marut.

 

 

MM

fot. A. Marut