Pięć zalet płatności online

Płatności online są dziś powszechną formą regulacji rachunku. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jakie są jego korzyści ze strony klienta? Przedstawiamy pięć najważniejszych zalet tego rodzaju płatności – zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

 

Umożliwiają to między innymi płatności online, stanowiące uproszczoną alternatywę dla przelewu. Jakie są ich największe zalety?

1. Ekspresowa realizacja

Płatności online znacznie skracają czas realizacji całego zamówienia. Dzięki nim klient może przejść od wyboru produktu, do sfinalizowania transakcji w dosłownie chwilę, co stanowi dla niego niebagatelne udogodnienie.

2. Bezpieczeństwo

Klient czuje się bezpiecznie, mogąc skorzystać z takiego rozwiązania. Platformy do płatności online, jak na przykład przelewy24.pl, chronią dane użytkownika. Są one szyfrowane, dzięki czemu ryzyko ich wypłynięcia jest znikome.

3. Dostęp dla wszystkich

Wiele osób dysponuje wyłącznie kartą debetową, która nie umożliwia przeprowadzania transakcji online za pośrednictwem wprowadzenia numerów. W przypadku tego rodzaju płatności z bezpośrednim użyciem karty, często pojawiają się różnego rodzaju problemy – odrzucanie transakcji mimo posiadanych środków czy limity na karcie. Klienci są też po prostu mniej skłonni do wprowadzania numerów, uznając taką metodę za generalnie mniej bezpieczną. Może to sprawić, że wybiorą inny sklep, w którym mogą dokonać płatności online.

3. Niewielkie koszty

Posiadanie opcji płatności online jest dziś w zasadzie standardem wśród sklepów internetowych. Jej brak znacznie zmniejsza więc konkurencyjność oferty. Możesz ją zwiększyć za naprawdę niewielką sumę – platformy do e-płatności pobierają dość niską prowizję, a czasem w ogóle z niej rezygnują na początku współpracy.

4. Wygoda

Niebagatelne znaczenie ma wygoda płatności online, pozwalających na finalizowanie transakcji w kilka minut. Wszystko w sposób intuicyjny i nieskomplikowany.

5. Postępowość 

Branża e-commerce rozwija się coraz bardziej intensywnie. Wiele osób, które do tej pory nie były zwolennikami zakupów online, zaczyna powoli przekonywać do takiej formy zaopatrzenia. Płatności online to standard, w który warto zainwestować.

 

 

(tekst i fot. mat. partnera)