Pierwsze koty za płoty – jak dbać o mruczącego pupila?

Kot wnosi do domu wiele radości. Mimo że zwierzę znane jest z chodzenia własnymi ścieżkami, to zawsze wraca do swoich właścicieli i okazuje im dużo miłości. Aby jednak czworonóg był zdrowy i co z tym związane szczęśliwy, należy o niego odpowiednio zadbać. Podstawą jest odpowiedni sposób żywienia, a także pielęgnacja. Warto także zapewnić mu akcesoria do zabawy. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać po adopcji kota.

Jaką karmę wybrać?

Koty to bardzo wybredne zwierzęta, które nie lubią monotonii. Nie oznacza to jednak, że co chwilę powinno im się zmieniać pokarm, ponieważ taka praktyka może doprowadzić do problemów trawiennych u czworonoga. Warto więc już na samym początku postawić na wysokiej jakości karmę jednej marki, która dostępna jest w wielu smakach. Najlepszym wyborem będą więc propozycje od Country&Nature, które znajdziesz tutaj: https://drpetcare.pl/mokra-karma-dla-kota/. To pełnoporcjowy pokarm, którego receptura została oparta na najlepszym mięsie i podrobach. Dzięki temu jest źródłem cennego białka. Dodatkowo dostarcza taurynę – niezbędnego aminokwasu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu kota. Karmy od Country&Nature dostępne są w kilku smakowitych wariantach, dzięki czemu będziesz mógł urozmaicać dietę swojego pupila.

Regularne wizyty u weterynarza

Kontrola zdrowia zwierzęcia, a także odpowiednie szczepienia są tak samo ważne, jak w przypadku człowieka. Warto więc zadbać o regularne wizyty u lekarza weterynarii. Specjalista przeprowadzi badania, które pozwolą zdiagnozować ewentualne choroby, stany zapalne i inne dolegliwości (im szybciej, tym większa szansa na ich wyleczenie). Zaleci również podawanie odpowiednich suplementów, które uzupełnią niedobory witamin i minerałów. Warto wtedy postawić na preparaty od DrPetCare (https://drpetcare.pl/). Dostarczą one niezbędnych składników odżywczych, które poprawią stan skóry i sierści, zadbają o zdrowie jamy ustnej, wspomogą pracę i regenerację stawów oraz podniosą odporność organizmu zwierzaka.

O czym jeszcze pamiętać?

Istotne informacje na temat dbania o kota znajdziesz na blogu DrPetCare (https://drpetcare.pl/blog/). To świetne źródło przydatnych ciekawostek, które pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości w trakcie opieki nad czworonogiem. Przede wszystkim pamiętaj, by zorganizować nowemu lokatorowi jego własne miejsce. Powinny się w nim znaleźć miski na pokarm i wodę, legowisko oraz kuweta. Warto również zakupić drapak, który pozwoli kotu dbać o swoje pazury i przy okazji pomoże uratować Twoje meble. Szczególnie w przypadku młodego zwierzaka przydadzą się także zabawki. Świetnie sprawdzą się piłeczki, myszki czy wędki. Jeśli Twój pupil wychodzi na dwór pamiętaj, by zapewnić mu ochronę przed kleszczami i pchłami. W tym celu doskonale sprawdzi się specjalna obróżka albo płyn.

­

tekst i fot. mat. partnera