26 września 2023

Pierwsze miejsce uczennicy ZS nr 1 w Mistrzostwach Fryzjerstwa w Lublinie

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Klaudia Mielniczuk zdobyła I miejsce w kategorii indywidualnej – „fale wyciskane na mokro” podczas tegorocznych Mistrzostw Fryzjerstwa w Lublinie.

Reklamy

 

Uczennica klasy III a (klasa wielozawodowa) Klaudia Mielniczuk zdobyła I miejsce w kategorii indywidualnej – „fale wyciskane na mokro” podczas tegorocznych Mistrzostw Fryzjerstwa w Lublinie.

Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Pana Sławomira Sosnowskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pana Krzysztofa Babisza odbyła się 1 marca na terenie Targów Lublin S.A, a ich organizatorem była Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie.

Reklamy

Konkurs kierowany był do uczniów w zawodzie fryzjer, odbywających praktyczną naukę zawodu w salonach fryzjerskich. Uczestnicy konkursu startowali w kategoriach: Konkurencja indywidualna – wyciskanie fal na mokro, Fryzjerstwo damskie – fryzura dzienna konsumencka i fryzura wieczorowa oraz Konkurencja indywidualna – plecionki i warkocze.

W tegorocznej edycji mistrzostw, hrubieszowskich przedsiębiorców reprezentowało sześć uczennic.  Laureatka I miejsca – Klaudia Mielniczuk praktykę odbywa w Salonie „Julka” pod czujnym okiem instruktora praktycznej nauki zawodu Pani Doroty Michalewskiej, która czuwała nad przygotowaniem uczennicy do konkursu. Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reklamy

 

 

Monika Jabłońska

hrubieszowska grupa wychowawcza HP w Chełmie