Pierwszy Dzień Wiosny w Jedynce

Pierwszy dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, z uwagi na wtorkowe rekolekcje, zorganizowano dopiero drugiego dnia tej budzącej ogólną nadzieję pory roku – nie miało to jednak większego wpływu na entuzjazm, jaki dzieci i młodzież wykazały w zabawie.

Reklamy

br />W sali gimnastycznej wystąpiła działająca przy SP 1 grupa teatralna Pinokio, nad którą opiekę sprawują panie Jolanta Podlewska i Ewa Bohonos. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”, które dzień wcześniej, na zorganizowanym w HDK Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych zdobyło wyróżnienie.

Po przedstawieniu cała szkoła została przekazana w ręce uczniów, którzy do woli mogli korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Była loteria fantowa, internetowa kawiarenka, kawiarenki z ciastem, goframi i tostami, bar o niezwykle oryginalnej nazwie „Pod kiecką”, salon makijażu, w którym młodzież rysowała dzieciom twarze i dłonie, salon kosmetyczny, salony gier planszowych i komputerowych. Dla uczniów klas I – III zorganizowano również konkurs plastyczny.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży słodyczy i loterii przeznaczone zostaną na dofinansowanie szkolnych wycieczek.

Za moich lat szkolnych uciekało się z lekcji i były potem „pewne” problemy. Władze socjalistycznej ojczyzny nie tolerowały bowiem spontanicznej anarchii Pierwszego Dnia Wiosny, a dyrektorzy szkół dawali temu wyraz traktując „niesfornych” uczniów niczym potencjalnych przestępców.

Na szczęście dożyliśmy innych czasów…

I okazało się, że młodzież też czasami ma rację!

zobacz zdjęcia >>