Pieszy odblaskowy pasażer. Policjanci przekazali odblaski dla pasażerów PKS

W ramach akcji „Pieszy odblaskowy pasażer” policjanci udali się do firmy transportowej gdzie na ręce Kierownika Działu Przewozów Pana Jacka Mazura przekazali naklejki oraz elementy odblaskowe, które będą wręczone pasażerom autobusów.

Reklamy

 

Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych i zimowych. Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych.

W ciągu ośmiu miesięcy 2017 roku, na drogach województwa lubelskiego doszło do 143 wypadków najechania na pieszego, w zdarzeniach tych zginęło 27 pieszych, a 126 doznało obrażeń. Główną przyczyną zdarzeń z winy pieszych pozostaje w dalszym ciągu nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem.

W związku z prowadzoną akcją policjanci hrubieszowskiej drogówki rozdają naklejki promujące akcje oraz elementy odblaskowe lokalnym przewoźnikom.

Wczoraj Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. Paweł Gruszka przekazał na ręce Kierownika Działu Przewozów PKS Hrubieszów Pana Jacka Mazura naklejki i odblaski, które zostaną rozdane pasażerom. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez podnoszenie świadomości oraz wykształcenie nawyków noszenia odblasków.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)