Pijany kierowca zaatakował policjanta nożem

Ślipcze

Reklamy

W dniu 28 lutego br. policjanci z Hrubieszowa odparli atak nożownika. Okazał się nim 49 – letni nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego. Wszystko wskazuje na to, że chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, pijany mężczyzna chciał ugodzić nożem policjanta i zbiec.

***

Reklamy

Za czynną napaść przy użyciu niebezpiecznego narzędzia 49 latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W dniu 28 lutego br. o godz. 14.40 z polecenia dyżurnego KPP w Hrubieszowie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego udali się do miejscowości Ślipcze gm. Hrubieszów gdzie funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi 80. Według relacji funkcjonariuszy SG kierujący tym pojazdem jechał całą szerokością jezdni bez włączonych świateł mijania, co mogło wskazywać, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SG przekazali sierż. szt. Sławomirowi Rutkowskiemu dokumenty i kluczyki kierującego samochodem Audi. W tym czasie z samochodu wyszedł kierujący. Następnie drugi z policjantów st. sierż. Tomasz Janiszek podszedł do niego i wydał mu polecenie, aby udał się wraz z nim do radiowozu w celu wykonania badania stanu trzeźwości.

Podczas doprowadzania do radiowozu mężczyzna ten ze złością i agresją donośnym głosem wykrzykiwał epitety i wulgaryzmy pod adresem policjantów, po czym odwrócił się i zaczął się oddalać. Wówczas st. sierż. Tomasz Janiszek złapał go za prawe ramię w celu zatrzymania go i doprowadzenia do radiowozu. W pewnym momencie mężczyzna gwałtownie odwrócił się w jego stronę i trzymając w lewej dłoni nóż zamachnął się, próbując zadać policjantowi cios nożem w okolicę brzucha. Mundurowy robiąc unik złapał sprawcę za lewą rękę, w której trzymał nóż jednocześnie zaalarmował partnera z patrolu, że sprawca ma niebezpieczne narzędzie. Kiedy sierż. szt. Sławomir Rutkowski biegł z pomocą do st. sierż. Tomasza Janiszka, napastnik ponownie usiłował zaatakować go nożem. W tym momencie sierż. szt. Sławomir Rutkowski złapał mężczyznę za jego prawą rękę i stosując chwyty obezwładniające zablokował cios. Następnie wspólnie z funkcjonariuszami SG obezwładniono sprawcę zakładając mu kajdanki.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się Ryszard K. lat 49 zam. gm. Hrubieszów. Następnie został on przewieziony do KPP w Hrubieszowie i poddany badaniu na stan trzeźwości. Wynik badania wykazał 2 promile alkoholu w organizmie.

Za ten czyn sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info:
J.K. – KPP w Hrubieszowie