27 września 2023

Pionizator dla Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie – ZDJĘCIA

Powiat Hrubieszowski zakupił i przekazał pionizator dla uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie.

Reklamy

W ramach przekazanych środków z budżetu Powiatu Hrubieszowskiego zakupiony został pionizator Coco za kwotę 9 350 zł, dla uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie. Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk 15 czerwca 2021 roku przekazała zakupiony sprzęt placówce.

Pionizator dziecięcy to sprzęt rehabilitacyjny, zapobiegający skutkom długotrwałego bezruchu w pozycji leżącej lub siedzącej, z którego będą korzystać uczniowie z PZPSW w Hrubieszowie, a swoją przygodę na początek z pionizatorem rozpocznie Olivier Florek, uczeń klasy III szkoły podstawowej. Głównym celem pionizacji jest odtwarzanie wzorców ruchowych i funkcji lokomocji. Dodatkowo pozwala uniknąć negatywnych skutków długotrwałego leżenia, np. w postaci zaników mięśniowych i odleżyn.

Reklamy

Pionizacja jest elementem ogólnej rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka i jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania jego organizmu.

Urządzenie pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała bez względu na stopień zaawansowania choroby. Dzięki temu korzystnie wpływa na:

Reklamy

– poprawę funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego,

– poprawę funkcjonowania perystaltyki jelitowej i układu moczowego,

– zapobieganie powstawaniu przykurczom mięśniowym kończyn i deformacjom stawowym,

– pozytywny wpływ na stan psychiczny pacjenta,

– opiekę i organizację rehabilitacji.

Pionizator umożliwi osobom pracującym na co dzień z Olivierem i opiekującym się nim, komfortowe przemieszczanie urządzenia wraz z dzieckiem w obrębie sali lekcyjnej, czy rehabilitacyjnej. Dzięki temu, chłopiec będzie mógł oglądać i poznawać świat własnymi oczami – brać udział w życiu społecznym, jak pełnosprawna osoba.

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Mikołaj w hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Mikołaj w hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym


LubieHrubie na Instagramie