6 grudnia 2023

Piotr Kitliński odznaczony przez miasto Lublin

Rodem z Hrubieszowa i do dzisiaj wielokrotnie w nim przebywający Piotr Paweł Kitliński, a ostatnio zajął 6 pozycję w hrubieszowskim Biegu Niepodległości, od lat mieszka, pracuje i działa w Lublinie. Ostatnio został kolejny raz nagrodzony tym razem medalem 450 – lecia Unii Lubelskiej.

Reklamy

 

Sam wpis mówi, za co…

„… w roku jubileuszu 450 – lecia Unii Lubelskiej w uznaniu za znaczące osiągnięcia w pracy trenerskiej i szkoleniowej oraz wieloletni wkład w rozwój lekkiej atletyki z podziękowaniem za realizację licznych inicjatyw służących popularyzacji aktywności sportowej wśród mieszkańców Lublina”.

Reklamy


A tak laureat napisał na facebooku…

Piotr Kitliński

Dziękuję wszystkim, dzięki, którym odebrałem Medal Unii Lubelskiej przyznawany przez Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka i Kapitułę.

Jako trener dziękuję zawodnikom, dzięki ich medalom na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23, Mistrzostwach Polskich w różnych kategoriach wiekowych, jak również i w Drużynowych Mistrzostwach Polski zarówno seniorów, jak i w kategoriach młodszych (w tym moich synów Michała i Bartka). To są sukcesy dzięki tym zawodnikom jak również i wspaniałym trenerom, z którymi mogę współpracować w świetnym klubie AZS UMCS LUBLIN.

Dziękuję także Fundacji Rozwoju Sportu i prezesowi Marcinowi Bielskiemu, dzięki, której działam dla społeczności Lublina i Lubelszczyzny. Gdzie organizując biegi: Dychy do Maratonu, Maraton Lubelski, Półmaraton Lubelski, Chęć na 5 i inne daję możliwość wielu biegaczom do startów i sprawdzenia się w rywalizacji z innymi i z własnymi wyzwania…

Dziękuję również wspierających mnie, na co dzień małżonce Agnieszce i jej rodzicom oraz rodzinnemu usportowionemu Hrubieszowowi i Rodzicom, którzy własnymi genami i przykładem wpoili we mnie zasady takie a nie inne…

 

Opracował – mak

Fot. archiwum P. Kitlińskiego, lubiehrubie.pl