Piotr Kitliński zaprasza – Dołącz do akcji Polska biega!

Lublin

Reklamy

Po raz drugi Ścieżki Biegowe w Lublinie dołączają się do ogólnopolskiej akcji zdrowotnej „Polska Biega”. Tym razem do wspólnego biegania zapraszam 8.05.2010 r. od g. 10.00 na trasę Ścieżki Biegowej w Wąwozie LSM w Lublinie. W ubiegłym roku startowali Strzelcy z Hrubieszowa, w tym roku możesz spróbować i Ty … zapraszam!

Zbiórka przy tablicy informacyjnej Ścieżek Biegowych. Na godzinę 10.00 zaplanowana jest wspólna rozgrzewka pod moim okiem, a następnie start do biegu na dystansie ok. 4 kilometrów. Nie ważne, jak długo zawodnicy będą pokonywać dystans. Formuła biegu jest prosta – pokonać dystans bez względu na miejsce. Nagrody, jakie uda się uzyskać, zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy pokonają dystans biegu. Czy w tym roku uda się pobić rekord frekwencji zarówno biegu, jak i jednoczesnego udziału w Ścieżce Biegowej? Zobaczymy. To wszystko zależy od uczestników czyli od Was. Dyplomy też będą.

Tak działo się w ubiegłym roku…

Rekreacyjny bieg odbył się w Lublinie w Parku Ludowym na Ścieżce Biegowej NIKE. Zawodnicy zaczęli zbierać się już od godziny 9.30. Przy stoliku sędziowskim zapisywano się i odbierano karteczki do losowania nagród. Zgłosiło się ostatecznie 29 osób. Najmłodsza uczestniczka miała 6 lat, a najstarszy z rocznika 1951. O godzinie 10.00. po odliczeniu od 10 do 0 ruszyliśmy na trasę. Jakie kto chciał, takie narzucił tempo biegu, ponieważ nie ważne było kto będzie pierwszy, tylko ideą biegu było dobiegnięcie do mety. Po mile spędzonym w trakcie biegu czasie, pierwsi wpadli na metę dwaj panowie, za nimi zaczęły się pojawiać kolejne osoby. Na końcu stawki, ale z ogromnym uśmiechem, razem z tatą dobiegła do mety najmłodsza uczestniczka, dla której uczestnicy zorganizowali przed metą uroczysty – honorowy szpaler, bijąc brawo. Po biegu wszystkim uczestnikom wręczyłem słodkie upominki. Widać było, że wszyscy byli zadowoleni. W czasie uroczystego zakończenia życzyłem sobie i zawodnikom systematycznego spotykania się na Ścieżce Biegowej NIKE i w kolejnej akcji POLSKA BIEGA. W biegu uczestniczyli również hrubieszowscy Strzelcy. W ubiegłym roku, w całej Polsce zorganizowano aż 544 takie imprezy, gdzie w sumie wystartowało około 90 000 osób.

***

Opracował – mak

Na zdjęciu – Piotr Kitliński i tablica w Lublinie gdzie jest zbiórka do uczestnictwa w akcji „Polska biega”.