Plany na zimę: rodzinne wyjazdy do Włoch

Najchłodniejsza pora roku jest równie dobrym czasem na zaplanowanie przyjemnego wypoczynku, jak ulubiony przez wielu ludzi sezon letnich wakacji. Zimowe kurorty obiecują po prostu nieco inne atrakcje. Wśród bajecznego, otulonego śniegiem krajobrazu, możliwe jest nie tylko podziwianie pięknych widoków i oddychanie świeższym powietrzem, ale również odpoczywanie znacznie bardziej aktywne.

Reklamy

 

Można chyba śmiało powiedzieć, że letnie wakacje kojarzą się z plażowym lenistwem, a ferie zimowe – z narciarskim i snowboardowym szaleństwem. Z pozoru tylko pierwsza z tych opcji brzmi jak bezpieczny plan na rodzinne wczasy: ale pozory, jak to mają w zwyczaju, często mylą.

Rodzinne wyjazdy do Włoch – odpowiedź na zimowe rozterki

O tym, że Włochy są świetnym celem podróży, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przyjemny, śródziemnomorski klimat, urokliwe naturalne krajobrazy, fascynujące zabytki pamiętające często czasy starożytne – wszystko to skutecznie przekonuje, by pomyśleć o kupieniu włoskich rozmówek i wybraniu daty wyjazdu.

Reklamy

Włochy to jednak również raj dla narciarzy: jako jeden z krajów goszczących w swoich granicach Alpy, zaprasza także wszystkich sympatyków białego szaleństwa. Rodzinne wyjazdy do Włoch można zaplanować dowolnie, uwzględniając w harmonogramie wyjazdu liczne atrakcje turystyczne – a wśród nich warto uwzględnić górskie kurorty, obiecujące całym rodzinom przyjemny i aktywny wypoczynek.

Rodzice mogą czuć niepewność, planując pobyt z dziećmi tak daleko od domu i znajomych realiów, mogą czuć wyrzuty sumienia, że myślą trochę bardziej o spełnieniu własnych marzeń o idealnym urlopie. Takie skrupuły są często nieuzasadnione i nie powinny krzyżować odważnych planów – w zagranicznych kurortach na polskich turystów czekają bowiem usługi, które znacząco ułatwią rodzinne, narciarskie wczasy.

W górskich kurortach funkcjonują bowiem szkółki narciarskie, w których pod okiem polskich instruktorów i wśród innych polskich turystów, dzieci mogą nauczyć się podstaw sportu, który skłonił ich rodziców do zorganizowania całej wyprawy. Maluchy mają okazję spędzić tu czas na zabawie, nawet jeśli nie do końca będą czuć się na siłach, by szusować po górskich trasach. Rodzice zaś zyskają wymarzone chwile dla siebie, spędzone na alpejskich stokach.

 

fot. mat. sponsora