27 lipca 2024

Plebiscyt sportowy TZ. Wysokie pozycje zajęli sportowcy z Mircza i Hrubieszowa oraz trener Unii Hrubieszów

Klasyfikacja końcowa 39 Plebiscytu Sportowego Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie za 2022 rok.

Łucja Tarnowska i jej szkoleniowiec Radosław Niziołek z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego, to laureaci tegorocznego Plebiscytu Sportowego Tygodnika Zamojskiego za rok 2022. Wysokie pozycje zajęli sportowcy z Mircza i Hrubieszowa oraz trener Unii Hrubieszów.

Sportowcy

1. Łucja Tarnowska (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego) – w Mistrzostwach Polski w kat. junior młodszy zajęła 3. miejsce w kumite indywidualnym i 3. w kumite drużynowym. Czterokrotna medalistka Pucharu Europy ITKF w tym złota medalistka w kogo kumite. Trenuje karate od 10 lat. Punkty: 319.

2. Józef Wąsiel (Mircze, la) – złoty medalista Mistrzostw Europy M75 i srebrny Mistrzostw Polski Masters M75 w rzucie dyskiem, trzykrotny medalista w każdym kolorze Mistrzostw Polski Masters M75 w rzutach nietypowych. Punkty: 228.

3. Kacper Chmielewski (Unia Hrubieszów, la) – złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski U18 w biegu na 60 m przez płotki. Wywalczył 5. miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Punkty: 128.

4. Hanna Kuczma (Tomaszowska Akademia Sztuk Walki) – 119

5. Marcel Pedlowski (Unia Hrubieszów, pn) – 111

6. Adam Łój (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – 77

7. Agata Zygmunt (UKJ Legion Zamość, zapasy i judo) – 66

8. Kamil Zawada (UKS Kiko Zamość, badminton)

9. Matylda Bień (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – 43

10. Dominik Kopeć (Agros Zamość, la) – 33

­

Trenerzy

1. Radosław Niziołek (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego – 288 pkt.

2. Waldemar Kogut (MKS Unia Hrubie4szów, pn) – 111

3. Bartłomiej Wach (UKJ Legion Zamość, zapasy i judo) – 88

4. Ryszard Skwarski (Tomaszowska Akademia Sztuk Walki) – 45

4. Andrzej Gdański KS Agros Zamość, la) – 35

Czytelnicy wysłali 928 kuponów i 362 esemesy. Laureaci otrzymali puchary i dyplomy.