Po pierwszym etapie konkursów przedmiotowych w Trójce

Już od września uczniowie szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie, pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali się do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Reklamy

Potencjał twórczy uczniów stanowi bogactwo szkoły i narodu, jest też bodźcem rozwoju całej społeczności. Każdy człowiek jest do czegoś uzdolniony, a wykrywanie tych zdolności jest bardzo ważnym zadaniem szkoły, czyli nauczycieli i wychowawców. Toteż wdrażanie uczniów do systematycznej pracy nad własnym rozwojem stanowi ważną część składową działań pedagogicznych w szkole.

Jest wiele form i metod rozbudzania i kształtowania zainteresowań dzieci i młodzieży. Jedną z nich są konkursy przedmiotowe. Już od września uczniowie szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum  nr 3  w Hrubieszowie, pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali się do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Reklamy

Za nami pierwszy – szkolny etap konkursów.

Szkoła podstawowa miała zaproponowane następujące  przedmioty: przyrodę, język polski, język angielski, historię i matematykę. Ogółem w etapie szkolnym udział wzięło 77 uczniów naszej szkoły. Do drugiego etapu, który odbędzie się w grudniu zakwalifikowało się  sześciu uczniów:

 

Przyroda

Paulina Kawka  (klasa  VI c)

Aleksandra Jóźwiak (klasa VI c)

 

Język polski

Aleksandra Kędziera (klasa VI a)

Magdalena Dąbrowska (klasa VI b)

 

Historia

Hubert Nowak (klasa VI b)

 

Język angielski

Justyna Szlonzak (klasa VI a)

 

 

Uczniowie gimnazjum mogli wykazać się wiedzą w dziewięciu przedmiotach. Ogółem w etapie szkolnym wzięło udział 73 gimnazjalistów naszej szkoły. Do drugiego etapu, który odbędzie się w grudniu  zakwalifikowało się  4 uczniów:

 

Matematyka

Marcin Gąsior (klasa I)

 

Fizyka

Anna Radomska (klasa III a)

Maryla Dziomaga (klasa III a)                  

 

Geografia

Aleksandra Tlak (klasa III a)

 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy. Tym, którzy będą rywalizować w następnych etapach życzymy powodzenia, poszerzenia swojej wiedzy i  rozwijania  swoich pasji i zdolności. Wiele bowiem karier i dalszych wyborów życiowych swe początki miało w szkole i w uczestnictwie w jakimś konkursie!

 

 

Marzanna Bednarczuk

ZSM nr 3