Po przetargu na przebudowę stadionu

Za trzy miesiące stadion Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie jeszcze lepiej przygotowany do organizacji imprez sportowych. Władze Hrubieszowa właśnie rozstrzygnęły przetarg na modernizację infrastruktury wokół areny lekkoatletycznej.

Reklamy

W ubiegłym roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, na stadionie przy ul. Ciesielczuka miasto wykonało tartanową bieżnię z 8 torami do biegów na 100 metrów i 6 torami wokół boiska. Teraz, za trybunami, zostanie przygotowana jeszcze dwutorowa bieżnia rozgrzewkowa. W ten sposób obiekt będzie spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz tego samorząd chce postawić trzy trybuny, w tym jedną zadaszoną z 780 miejscami siedzącymi, wykonać szatnie oraz wyłożyć asfaltem ciągi piesze.

Umowa z wykonawcą robót ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu, a cała inwestycja powinna być zrealizowana do połowy listopada. 

Jej koszt to prawie 895 tysięcy złotych. Tak jak w przypadku areny lekkoatletycznej, również te prace będą współfinansowane przez ministerstwo sportu, które pokryje połowę kosztów.


Źródło: ias24.eu