Po raz 14. Jedynka uczciła rocznicę Września 1939

Dziś po raz kolejny w nietypowy sposób przedszkolaki i uczniowie oddali hołd bohaterom września 1939 roku. Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie zorganizował coroczne biegi przełajowe poświęcone ich pamięci.

Reklamy

Początek imprezy miał uroczystą oprawę. Po odegraniu hymnu narodowego przedstawiono dzieciom i młodzieży kilka historycznych faktów związanych z napaścią wojsk hitlerowskich i armii sowieckiej na terytorium Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku.

Delegacja młodzieży złożyła kwiaty na grobach bohaterów walk niepodległościowych na Cmentarzu Wojennym przy ul. Kolejowej.

Po krótkiej części oficjalnej nastąpiła sportowa rywalizacja na różnych dystansach – uzależnionych od wieku uczestników.

Biegi Pamięci Ofiar Września 1939 odbyły się już po raz czternasty. Do zawodów przystąpili wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, dając wyraz patriotycznej postawie. I choć nie kolejność była tu ważna lecz samo uczestnictwo w rywalizacji, które był dowodem pamięci o bohaterach poległych w czasie wojny obronnej 1939 roku, uwieńczeniem uroczystości było nagrodzenie zwycięzców pucharami i dyplomami.

Każdy uczestnik biegu otrzymał jabłko w ramach promocji zdrowego stylu życia ufundowane przez Radę Rodziców.