Po raz 21. młodzież z Izraela odwiedziła Hrubieszów

3 sierpnia 2017 r. młodzież z Izraela po raz 21. odwiedziła Hrubieszów. Miasto było jednym ze stałych punktów dziesięciodniowego pobytu w Polsce licealistów z Holonu.

Reklamy

 

Izraelscy uczniowie odwiedzają Hrubieszów w ramach współpracy między szkołą Kiryat Sharet w Holonie (Tel Awiw) a Zespołem Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic).

Podczas jednodniowego pobytu młodzież odwiedziła cmentarz żydowski, gdzie wspólnie z hrubieszowskimi uczniami modlili się przy Ścianie Pamięci.

Kwiaty pod monumentem złożyli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, opiekun społeczny cmentarza Kazimierz Łukiewicz oraz przedstawiciele obu szkół.

Następnie wszyscy uczniowie przeszli przez miasto pod dom Henrego Orensteina i do Hrubieszowskiego Domu Kultury, w którym odbyło się uroczyste powitanie gości przez Burmistrza Tomasza Zająca i młodzież Zespołu Szkół Nr 2.

W części artystycznej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz wokaliści ze szkoły Kiryat Sharet. Po występie młodzież udała się do budynku szkoły na poczęstunek i chwilę odpoczynku.

Ostatnim punktem wizyty był tradycyjnie odbywający się mecz koszykówki między uczniami z Holonu i drużyną z hrubieszowskiego Staszica.

 

źródło i fot. UM Hrubieszów