Pocztówki Urzędu Miasta

Urząd Miejski w Hrubieszowie wydał dwie pocztówki składane, które będą miały ciąg dalszy. Na pocztówkach są zasłużone osoby dla naszego miasta, w tym przypadku pisarz i dziennikarz Bolesław Prus i architekt prof. Wiktor Zin.

Reklamy

Na pocztówkach znajdują się miejsca w Hrubieszowie związane z tymi osobami, czy rysunki w przypadku prof. Zina. Wewnątrz pocztówki są zdjęcia podanych osób, ich krótki życiorys i dokonania. Następna pocztówka będzie związana z ks. Stanisławem Staszicem. Kto będzie następny – należy rozważyć… A może czytelnicy lubiehrubie w komentarzach podadzą propozycje. Mam nadzieję, że na poważnie.

Oprócz w/w pocztówek Urząd Miasta w Hrubieszowie wydaje pocztówki okolicznościowe. Ostatnie to spotkanie młodzieży z Izraela w LO im. Ks. St. Staszica i miejsce – symbol 500 – letniej obecności społeczności żydowskiej w naszym mieście.

Moje propozycje na jedne z następnych pocztówek okazjonalnych: III Mityng Chodziarski, który znajduje się w Kalendarzu Europejskim i startowali w nim zawodnicy wysokiej klasy, czy Międzynarodowy Bieg Uliczny im. „Unii Horodelskiej”, który ma już swoją tradycję i startowali w nim zawodnicy klasy międzynarodowej, ewentualnie z okazji wysokiej klasy zawodów w podnoszeniu ciężarów, czy w innych dyscyplinach sportowych. Ale to zależy od operatywności i chęci organizatorów.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>